E, 20.03.2023

Illar Lemetti valiti Viimsi vallavanemaks

Illar Lemetti valiti Viimsi vallavanemaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11
Viimsi vallale valiti uueks vallavanemaks Illar Lemetti.
Viimsi vallale valiti uueks vallavanemaks Illar Lemetti. Foto: Tiit Mõtus

Viimsi valla uueks vallavanemaks valiti koalitsiooni esitatud kandidaat Illar Lemetti. 

«Viimsi vallal on visioon olla parima elukeskkonnaga omavalitsus Eestis. Soovin oma ametikohal teha kõik selleks, et see nii ka oleks,» sõnas vallavanemaks valitud Illar Lemetti.

Viimsi vallavanema Illar Lemetti koordineerida on valla üldjuhtimine, valla arengu strateegiline planeerimine, arengukavad, finantsstrateegia ja valla eelarve.

Viimsi vallavolikogu esimehe Taavi Kotka sõnul on Illar Lemettil hea varasem juhtimiskogemus avalikust sektorist ning ta mõistab, kuidas valda efektiivselt juhtida. Kindlasti ei saa tal kerge olema, kuna hetkel on Viimsis palju olulisi teemasid, millega tuleb tegeleda, aga usun, et tema konstruktiivsus ja töökogemus tulevad otsuste tegemisel kasuks ja ta saab vallavanema ametis hästi hakkama.

«Isamaa ootused vallavanemale on kõrged. Sellel võimukoalitsioonil on jäänud valitseda vähem kui kaks aastat. Vallavanema peamised pingutused ja energia peaksid olema suunatud koalitsioonilepingus kokkulepitud investeeringute ning valimislubaduste elluviimisele,» ütles Jan Trei (Isamaa) Viimsi koalitsiooni aseesimees ning volikogu liige.

Abivallavanem Margus Kruusmägi koordineerida on ehitus, kommunaalmajandus, turvalisus, keskkond ja planeerimine. Abivallavanem Annika Vaikla koordineerida on kultuur, sport, sotsiaalabi ja teenused, tervishoid, ettevõtlus ja infotehnoloogia, turism ning muinsuskaitse, kuni uue abivallavanema leidmiseni koordineerib Annika Vaikla ka alus-, üld- ja huviharidust, noorsootöö valdkonda.

Märksõnad
Tagasi üles