Jaak Madison kritiseeris Euroopa Parlamenti: kas tõesti on sellised seisukohad siin aktsepteeritud

Jaak Madison.

FOTO: Erakogu.

Euroopa Parlamendi täiskoguistungil Strasbourgis toimus kolmapäeva õhtul debatt õigussüsteemi olukorrast Poolas, millel sõna võtnud europarlamendi liige Jaak Madison (EKRE) rõhutas Poola õigust ise otsustada oma justiitsreformide üle.

Euroopa Parlamendi täiskoguistungil Strasbourgis toimus kolmapäeva õhtul debatt õigussüsteemi olukorrast Poolas. Eestist valitud Euroopa Parlamendi liikmetest esines sõnavõtuga Jaak Madison, kes rõhutas Poola õigust ise otsustada oma justiitsreformide üle.

«Täpselt kolm kuud tagasi toimunud Poola parlamendivalimistel toetas üle 43% poolakatest tänast valitsust ja võimuerakonda. Poolakad olid väga hästi teadlikud justiitsreformi vajalikkusest ja sisust, mis sai alguse juba kolm aastat tagasi,» rääkis Madison, lisades, et see legaliseeris poliitiliselt võimuerakonna kava õigussüsteemi uuendada. «Lisaks on paljud kriitikutest kohtunikud väitnud, et nad on andnud vande teenida Poola õigussüsteemi, kuigi tegelikult on reformist puudutatud kohtunikud andnud oma vande Nõukogude Poolale ja sellest ka tuleneb põhjus reformi vajaduseks», ütles Madison.

Madison lõpetas oma kõne seisukohaga, et Euroopa Parlament on kahepalgeline ja silmakirjalik rääkides väärtustest ja õigusriiklusest. «Siin kritiseeritakse Poolat, kuna see soovib uuendada kohtusüsteemi ja vabaneda kommunismiaja pärandist, kuid meie enda saalis siin täna ülistati kommunismi, Nõukogude Liitu ja Punaarmeed,» lausus Madison.

«Kas tõesti on sellised seisukohad siin aktsepteeritud ja kooskõlas meie väärtustega, kui heroiseeritakse ideoloogiat, mis on tapnud üle 100 miljoni inimese maailmas ja Punaarmeed, kes mõrvas näiteks 20 000 Poola ohvitseri Katõni metsas,» lõpetas Jaak Madison oma kõne. 

Tagasi üles
Back