Perling: prokuratuur pole Savisaare protsessiga läbikukkunud

Lavly Perling.

FOTO: Sander Ilvest

Endine riigi peaprokurör, praegu neid kohuseid täitev Lavly Perling leiab, et Savisaare pikaleveninud korruptsiooniprotsess ei ole prokuratuurile olnud läbikukkumine.

Perlingu sõnul oleks saanud kindlasti teha asju paremini, kuid hindab kogu asja kulgu prokuratuuri poolt vaadatuna 10 palli süsteemis kuue ja seitsme vahele.

«Kaitsepolitsei ja prokuratuuri ülesanne oli vähendada, et mitte öelda likvideerida korruptsioon Tallinna linnavalitsuses. Meie eesmärk on kogu aeg olnud ametnikele suunatud korruptsioon. See, mis on juhtunud Edgar Savisaare endaga, seda meie ei saa muuta, sest Savisaare osas asja lõpetamine oli kohtu otsus ja seda tuleb meil aktsepteerida,» ütles Perling ja lisas, et korruptsiooni pole Tallinna linnavalitsuses olnud ilmselt kunagi vähem kui praegu.

Perlingu sõnul on oluline, et on sõlmitud kokkuleppeid, näiteks Villu Reiljani ja Hillar Tederiga, kes tunnistasid oma süüd. Samuti jäi süüdi Keskerakond ning hiljuti esimeses kohtuastmes ka keskerakondlasest parlamendisaadik Kalev Kallo.

«Prokurör läheb kohtusse, kui ta on veendunud, et tõendid on piisavad. Kõige lihtsam olnuks asjad ära lõpetada, sest siis ei oleks tulnud ka õigeksmõistmisi. Täna on selline otsus, ja prokurör vaidlustab selle. Iga õigeksmõistmine prokuratuuris tähendab seda, et me vaatame, miks õigeksmõistmine toimus. Seda me teeme aga siis, kui on jõustunud õigeksmõistev otsus. Mis saab lõplikult, näitab aeg,» ütles Perling.

Vabariigi valitsus nimetas 9. jaanuaril riigi uueks peaprokuröriks Andres Parmase, kes astub ametisse alates 3. veebruarist 2020. Peaprokuröri ametiaeg kestab viis aastat. Seni täidab peaprokuröri kohuseid seda ametit viimati pidanud Lavly Perling. 

Tagasi üles
Back