Tüdrukule otsa sõitnud juht jättis õnnetusest teatamata ja kadus jäljetult
Politsei palub pealtnägijate abi

Politseiauto. Pilt on illusteeriv.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Täna pärastlõunal jäi Tallinnas Endla tänava reguleerimata ülekäigurajal auto alla 9-aastane tüdruk. Autot juhtinud naine õnnetusest politseisse ei teatanud ning viis lapse koju. Nüüd palub politsei pealtnägijate abi, et sõiduk ja selle juht tuvastada.

Täna kell 15.35 juhtus Tallinnas Endla tänaval reguleerimata ülekäigurajal liiklusõnnetus, milles sai kannatada 9-aastane tüdruk. 

Esialgse info kohaselt ületas laps sõiduteed mööda reguleerimata ülekäigurada, kui talle sõitis otsa punast värvi sõiduauto, mis liikus mööda Endla tänavat  Mustamäe tee poolt Sõpruse puiestee poole. Liiklusõnnetusest Häirekeskuse hädaabinumbrile 112 ei teavitatud, sõidukijuht viis tüdruku koju. Seejärel viisid tüdruku vanemad lapse tervisekontrolliks haiglasse.

«Kui toimub liiklusõnnetus, kus saab inimene viga, on kohutuslik sellest teavitada Häirekeskust numbril 112. Juhtunust šoki saanud laps ei pruugi hinnata oma tervislikku seisundit adekvaatselt. Laps võib vastata küsimusele, kas kõik on korras, esialgu jaatavalt, kuid hiljem võib arstiabi vajada,» sõnas Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse avariipolitseinik Kaili Küttner.

«Suurema liikluskoormusega tänavatel on suurem oht liiklusõnnetusse sattuda. Ülekäiguradade juures palume nii sõidukijuhtidel kui jalakäijatel olla väga tähelepanelikud. Jalakäijad peavad arvestama sellega, et sõidukijuhid ei pruugi neid erinevatel põhjustel näha, olgu need ilmastikuolud või nutiseadme kasutamine. Sõidukijuhid peavad aga ülekäigurajale lähenedes kiirust vähendama ja arvestama sellega, et keegi võib astuda ülekäigurajale ootamatult,» ütles Kaili Küttner. «Muidugi nõuavad praegused ilmastikuolud hommikusel ja õhtusel ajal helkuri kasutamist.»

Politsei palub sõiduautot juhtinud naisel või kõigil, kes saavad anda infot selle sõiduki kohta, võtta politseiga ühendust numbril 612 3000, mis töötab argipäeviti kell 8-19, või kirjutada aadressil pohja.lmt@politsei.ee.

Sel aastal on erinevates liiklusõnnetustes saanud üle Eesti vigastada 20 jalakäijat, hukkus üks jalakäija.

Tagasi üles