Riik tahab kiirendada pere ja rasedust toetavate teenuse arendamist

Rasedad naised.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Siseministeerium tahab kiiremas kokku kutsuda koosoleku, et panna paika ministeeriumide koostöö raseduskriisi nõustamise ja perelepituse teenuse arendamisel.

Sotsiaalministeerium on loonud töörühma ülesandega koostada analüüs ja ettepanekud raseduskriisi nõustamise ja naistekliinikutes töötavate kliiniliste psühholoogide konsultatsiooni kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamiseks. Ülesande tähtajaks on järgmise aasta märts.

Rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsler Raivo Küüt saatis sotsiaalministeeriumile kirja, milles märgib, et see valdkond on ka rahvastikuministri vastutusalas, mistõttu tuleb kiiremas korras korraldada koosolek edasise tegevuskava koostamiseks. Küüt ootab sotsiaalministeeriumi vastust juba 29. jaanuariks.

Siseministeeriumist osaleksid töörühmas asekantsler Raivo Küüt ja perepoliitika nõunik Ena Soodla. Siseministeerium soovib kokku leppida ülesande täitmise tegevusplaani ning ootab sotsiaalministeeriumilt vastavat infot hiljemalt 25. veebruariks.

«Peame vajalikuks, et  praegune  nõustamissüsteem kestab kuni uue lahenduse väljatöötamise ja rakendumiseni  ning  kõik abivajavad pered saavad raseduskriisi nõustamise teenust senisel moel haigekassa toetusel,» märkis Küüt.

Valitsusel on tegevusplaan laiendada nõustamisprogramme teadlikuks pereplaneerimiseks, tervete laste sünniks, emade tervise kaitseks ja abortide  vähendamiseks.

Eesmärgi raames on ülesandeks koostada analüüs ja ettepanekud raseduskriisi nõustamise ja naistekliinikutes töötavate kliiniliste psühholoogide konsultatsiooni kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamiseks.

Tagasi üles