Polaarrändur Tanel Tuuleveski ordeni pälvimisest: natuke aimasin seda ette

Tanel Tuuleveski sõnul oli Antarktikas suurimaks ohuks külmakahjustuste saamine. Eriti õrn piirkond on nägu. Õnneks Tuuleveski kahjustusi ei saanud.

FOTO: Erakogu

President Kersti Kaljulaidilt saab Valgetähe V klassi teenetemärgi alpinist ja polaarrändur Tanel Tuuleveski, kes eelmise aasta lõpus jõudis esimese eestlasest üksimatkajana pärast ligi tuhandekilomeetrist retke lõunapoolusele.

Ordeni saanud Tuuleveskil on tunnustuse üle hea meel. Uudisest sai ta teada oma hea sõbra kaudu. «Ta saatis hommikul sõnumi,» lausus Tuuleveski. «Väga hea meel on, et niimoodi tunnustatakse. See on suur asi,» lisas ta.

Alpinist ja polaarrändur möönis, et talle see uudis suure üllatusena ei tulnud. «Saime jaanuari alguses [vabariigi] aastapäeva [kontserdi] kutse. Meid kutsuti ballile. No ma siis natuke aimasin, et ju on ordeni andmisega seotud. Nii et jah, ma ei saa öelda, et 100 protsenti üllatus,» selgitas Tuuleveski ja lisas, et läheb kindlasti presidendi vastuvõtule.

On omamoodi sümboolne, et Antarktikas käinud Tuuleveski saab ordeni president Kaljulaidilt, kes kirjutas teenetemärkide otsusele digitaalselt alla just Antarktikas, purjelaeva Admiral Bellingshausen pardal.

President Kersti Kaljulad allkirjastas teenetemärkide otsuse digitaalselt Antarktikas purjelaeva Admiral Bellingshausen pardal. Kaljulaid on lõunapoolusel töövisiidil, kus osaleb Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis korraldatud ekspeditsioonil, mis on pühendatud Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisele.

FOTO: Timo Palo/presidendi kantselei

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles