Punase Risti teenetemärgi saaja: see on kõigi vähiga võitlevate laste auhind

Kui Luive Merilai läheb lastehaiglasse, võtab ta alati kaasa kimbu värskeid lilli.

FOTO: Annika Metsla

Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi pälvis tänavu teiste seas ka Luive Merilai, kes on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) koordinaator ja tugiisik. Juba neli aastat aitab Merilai šokis ja segaduses vanematel, kelle laps on saanud vähidiganoosi, raskes olukorras püsti jääda ja vapralt edasi minna.

Uudis tuli Merilaile üllatusena ja ta kuulis sellest sõbralt. «Andis teada ja soovis mulle õnne,» lisas ta.

«See oli meeldiv üllatus, sest see aitab teadvustada, et meil on sellised rasked teemad ja armsad lapsed, kes peavad kahjuks vähiga võitlema,» ütles Merilai.

Ta märkis, et ühest küljest on liit avalikkuses hästi pildil, olgu siis seoses igakevadise heategeva pardiralliga, mida EVLVL vähihaigete laste jaoks korraldab, või millegi muuga. Pardiralli olulisusest kõneleb tema sõnul ka partide arv, mis Kadrioru pargi kanalisse lastakse.

«Aga seda, mida see haigus kaasa toob, kuidas väikelapsed ja noorukid peavad ravi käigus piinlema, milliseid muutusi see peredele kaasa toob ja kuidas see mõjutab tegelikult tervet prekonda – seda teatakse vähem,» jätkas Merilai.

Merilai kavatseb tänast ordeniuudist tähistada pere ja kogukonna keskel. «Tähistan seda mõtetes kõikide lastega, kelle pärast ma seda teen, sest soovin, et igal lapsel oleks homne päev. See on ka nende auhind,» võttis Merilai tänased emotsioonid kokku.

Tagasi üles