Martin Repinski ei saanud juurdepääsu NATO saladustele

Martin Repinski.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja /

Varem riigikaitsekomisjoni kuulunud riigikogu liige Martin Repinski (Keskerakond) ei saanud kõrgeimat riigisaladuse luba, rahvasaadiku enda arvates peitub äraütlemise põhjus tema sagedastes Venemaa-sõitudes.

Repinski kirjutab sotsiaalmeedias, et arvab teadvat, miks talle ära öeldi. «Arvan, et põhjus, miks mulle ei antud NATO saladuste luba, peitub asjaolus, et käin tihti Venemaal. Tegelen äriasjadega ja üritan tuua investeeringuid Venemaalt Eestisse ning vastupidi aidata Eesti ärimeestel laiendada ettevõtlust Venemaal. Praegu proovin näiteks käivitada Venemaal kitsefarmi,» kirjutab Repinski Facebookis.

Repinski sõnul tegeleb ta Eesti ja Venemaa kontaktide vahendamisega erinevates valdkondades. «Ma ei ole nendest asjadest teinud kunagi saladust, aga kui see sai takistuseks NATO saladuste loa väljastamisel, siis austan seda otsust. Ma ei soovi aastate jooksul kogunetud kontaktidest ja koostööst loobuda.»

Riigikaitsekomisjonist põhiseaduskomisjoni siirdunud Repinski sõnul tahab ta seista selle eest, et «Eesti põhiseaduse teises peatükis sõnastatud kõigi ja igaühe õigused oleksid alati kaitstud ning et meie põhiseaduses sõnastatud rahvusvähemuste kaitse ja autonoomiapõhimõtted saaksid Eesti elus ka reaalsuseks.»

«Pean ka väga oluliseks, et rahva õigus valimistevahelisel ajal riigielus kaasa rääkida suureneks, olgu rahvaalgatuse või presidendi otsevalimise vormis,» märgib Repinski.

Martin Repinski kuulus riigikaitsekomisjoni juba alates aprillist, kuid riigisaladusele ligipääsu taotluse esitas ta alles mullu novembris. Nüüd on Repinski asemel riigikaitsekomisjonis keskerakondlane Oudekki Loone.

Tagasi üles