Eesti soovib sõlmida diplomaatilised suhted Malta orduga
Täiendatud kell 13.23!

Malta Ordu liikmed.

FOTO: GREGORIO BORGIA/AP/Scanpix Baltics

Välisministeerium soovib sõlmida diplomaatilised suhted peamiselt humanitaartegevusele pühendunud Malta orduga.

«Diplomaatiliste suhete sõlmimist Malta Orduga on Välisministeeriumis arutatud mitmel korral, viimati 2007. ja 2008. aastal, seda nii Malta Ordu ettepanekul kui ka rahvusvahelises suhtluses esile kerkinud võimalusena laiendada Eesti Vabariigi diplomaatilise suhtluse ringi,» sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

«Diplomaatiliste suhete sõlmimine Malta Orduga  loob tingimused koostööks nii kahepoolselt kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides ning aitaks kaasa üldisele suhete arendamisele katoliikliku maailmaga,» sõnas Reinsalu. Tema sõnul annaks see ühtlasi võimaluse teha koostööd mõjuka heategevusliku organisatsiooniga humanitaarabi ning arengukoostöö vallas.

Välisministeerium soovib sõlmida diplomaatilised suhted Eesti ning Jeruusalemma, Rhodose ja Malta Püha Johannese Suveräänne Sõjaline Hospitaliitide Ordu ehk Malta ordu vahel, ütles BNS-ile välisministeeriumi pressiesindaja. 

Pressiesindaja sõnul on ministeerium arutanud diplomaatiliste suhete sõlmimist Malta orduga mitmel korral, viimati 2007. ja 2008. aastal, seda nii Malta ordu ettepanekul kui ka rahvusvahelises suhtluses esile kerkinud võimalusena laiendada Eesti diplomaatilise suhtluse ringi.

Välisministeeriumi hinnangul looks diplomaatiliste suhete sõlmimine Malta orduga tingimused koostööks nii kahepoolselt kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides ning aitaks kaasa üldisele suhete arendamisele katoliikliku maailmaga. Ka annaks see võimaluse teha koostööd selle mõjuka heategevusliku organisatsiooniga humanitaarabi ning arengukoostöö vallas.

Malta ordu on suveräänne riikidega suhteid omav peamiselt humanitaartegevusele pühendunud katoliiklik ordu, millel on praeguseks diplomaatilised suhted sõlmitud 109 riigiga ja Euroopa Liiduga. Malta ordul on alalise vaatleja staatus ÜRO-s.

Ordu võtab enda kanda rahvusvahelisi humanitaarülesandeid ja tegutseb vaatlejana mitme rahvusvahelise organisatsiooni juures, kuhu tal on akrediteeritud suursaadikud. Koostööd tehakse rahvusvahelise Punase Ristiga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles