Mart Helme läheb visiidile Ameerika Ühendriikidesse

Mart Helme.

FOTO: Tairo Lutter

Siseminister Mart Helme alustab täna töövisiiti Ameerika Ühendriikide pealinnas Washingtonis, kus ta tutvub FBI Akadeemiaga ning arutab lahendusi võitluses uimastite, rahapesu ja ebaseadusliku rändega.

Helme kohtub Washingtonis sisejulgeolekuministeeriumi (Department of Homeland Security), justiitsministeeriumi (Department of Justice), uimastivastase agentuuri (Drug Enforcement Administration – DEA) ja rahandusministeeriumi (State Treasury) esindajatega.

Helme sõnul on Ameerika Ühendriikides palju oma valdkonna spetsialiste ja kogemuste vahetus tuleb kasuks kõigile mõlemale poolele. Eesti siseminister kohtub USAs uimastiennetuse ekspertidega, kes oskavad anda nõu, kuidas ka Eestis aktuaalse sõltuvusprobleemiga tõhusamalt tegeleda.

«Lisaks võitlusele fentanüüliga olen huvitatud kogemuste ja teadmiste jagamisest võitluses kanepiga. Meil Eestis ei kao see teema kuhugi, USA kolleegidel on näited elust enesest võtta,» ütles Helme.

Ühtlasi osaleb siseminister töökoosolekutel nii sise- kui ka justiitsministeeriumis, mille eesmärk on arutada, kuidas leida lahendusi USA ja Eesti sarnastele, kuid mastaabilt sootuks erinevatele probleemidele – rahapesu ja ebaseaduslik ränne.

«Eestile on oluline koostöö USAga rahapesu ennetamisel ning võimalik tehniline abi strateegilise analüüsi võimekuse ülesehitamisel. Kuna rahapesu on rahvusvahelist laadi kuritegu, peab ka selle ennetamine ning juhtumite lahendamine põhinema rahvusvahelisel koostööl,» ütles Helme.

Ta lisas, et külastus FBI Akadeemiasse annab võimaluse tänada seda organisatsiooni pikaajalise ja eduka koostöö eest ekspertide koolitamisel. «Samuti saame kinnitada, et ootame FBI Akadeemia direktorit septembris Tallinnas toimuvale FBI Riikliku Akadeemia lõpetanuid koondava assotsiatsiooni Euroopa haru konverentsile,» lisas Helme.

Mart Helme visiit USAsse kestab reedeni.

Tagasi üles
Back