Jenissei võttis külla sõitnud Kalev/Cramolt relvad

Ville Arike
Ivan Viktorov (vasakul) teeb vea ja Tanel Kurbas teenib vabavisked.
Ivan Viktorov (vasakul) teeb vea ja Tanel Kurbas teenib vabavisked. Foto: vtb-league.com

VTB Ühisliiga tabeli keskosa on niivõrd tihe, et seal pole isegi nööpnõelal kuhugi kukkuda. BC Kalev/Cramo meeskond võinuks endale Siberis veidi rohkem hingamisruumi tekitada, kuid Krasnojarski Jenisseiga kohtudes ei õnnestunud viiemängulist võiduseeriat pikendada ja kaotus tuli tulemusega 73:86.

See tähendab, et viiendat kohta lahutab üheteistkümnendast endiselt ainult üks võit! Eesti esiklubi tõusnuks edu korral puhtalt viiendaks, liiati puudusid võõrustajate ridadest eile liider Davion Berry ja ekskalevlane Chavaughn Lewis. Ent Jenissei hoidis enamiku ajast mänguniite enda käes ja võitis teenitult.

Kalev tegi vaid esimese veerandaja lõpus 16:5 spurdi, asudes väikeseks vaheajaks tänu Sten-Timmu Soku keskjoone lähedalt sooritatud sireeniviskele juhtima 26:22. Ent teisel ja kolmandal perioodil hoidis Jenissei selget initsiatiivi, võites need kokku 48:29 ning asudes enne kümmet viimast minutit juhtima 70:55.