iDeal kampaania

Politsei hoiatab: maapiirkondades on sagenenud kauplusevargused

Möödunud aasta lõpus hakkasid hajaasustusega maapiirkondades sagenema sissemurdmised kauplustesse ning tanklatesse. Alates novembrist kuni tänaseni on üle kogu Eesti politseile teada paarikümnest sellisest juhtumist, enamik neist Lõuna-Eestis.

Lõuna prefektuuri politseikolonelleitnant Margus Sassi sõnul on üsna tavaline, et öisel või varahommikusel ajal lõhutakse hajaasustusega piirkonnas kas kaupluse või tankla aken, või uks, tormatakse sisse, võetakse esimene kättejuhtuv ese ning põgenetakse.

Sassi sõnul sobib varastele kõik, mida saab kergesti kaasa haarata – kassaraha, sigaretid, alkohoolsed joogid, ka toidu- ja tarbekaup.

Politseijuht lisas, et sündmuskohtadelt kogutud info ning paarikümne varguse sarnane käekiri annab uurijatele põhjuse kahtlustada, et nende taga on samad isikud. Politseitöö kurjategijate tabamiseks jätkub.

Ta lisas, et kuivõrd kauplustesse ning tanklatesse on sisse murtud üsna robustselt, soovitab politsei kõigil poepidajatel oma ettevõtte turvanõuded üle vaadata, alustades akendest ja ustest ning lõpetades ukselukkude ning kassade ja seifide paiknemisega. «Kuigi osal vargusohvriks langenud kauplustest olid olemas ka turvakaamerad ning nende salvestiselt on politsei saanud uurimiseks väärtuslikku infot, soovitame teistelgi kaupmeestele ja ettevõtjatele omaltpoolt alati panustada turvalistesse valvesüsteemidesse, millest on takkajärgi kurikaela kindlaks tegemisel väga suur abi,» lisas Sass.

Politseijuht sõnas, et suureks abiks on ka turvaettevõtetega lepingute sõlmimine ning ka liikumisanduriga lisavalgustuse paigaldamine oma kaupluse juurde. «Iga lisavigur ja tegur, mille läbimiseks vargal aega kulub, on ettevõtja mõistes efektiivne, sest liialt pikk askeldamine äratab teistes inimestes kahtlusi ning tõmbab ka kõrvaliste tähelepanu,» loetles politseijuht poepidajate võimalusi oma vara kaitsta.

Sass nentis, et kogukonna turvalisuse tagamisel saavad tegelikult abiks olla kõik need inimesed, kes on oma piirkonnas kahtlaseid isikuid või sõidukeid näinud ning selle info politseile edasi annavad. Kiiret sekkumist vajav info tuleb koheselt edastada häirekeskuse telefonil 112 ning tähelepanekud ning vihjed, mis aitaks nende varguste uurimisele kaasa, on oodatud kas politseiuurija telefonil 53 312 856 või meiliaadressile louna.vihje@politsei.ee.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles