Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinn toetab Georg Otsast kõnelevat dokumentaalfilmi 10 000 euroga

Georg Ots. FOTO: Kaader videost

Tallinna linnavõim plaanib eraldada 10 000 eurot Georg Otsast kõneleva dokumentaalfilmi «Bariton frakis» tootmiskulude osalises katmiseks.

Osaühingu Estfilm Production juhatuse liige Karmo Kaasik pöördus 31. jaanuaril Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi poole palvega toetada dokumentaalfilmi «Bariton frakis» valmimist.

2020. aastal täitub Eesti laulja ja näitleja Georg Otsa sünnist 100 aastat. Selle sündmuse tähistamiseks on osaühingul Estfilm Production valmimas dokumentaalfilm, mis on pühendatud Georg Otsa teatri- ja kontserditegevusele. Film portreteerib teda ooperi-, opereti- ja kontserdilauljana, intervjueeritakse tema kaasaegseid Peterburi ja Moskva ooperiteatrites ning kolleege Estonia teatrist. Filmi stsenaariumi läbivaks osaks on Tallinna linna toel Estonia teatri juurde püstitatava Georg Otsa monumendi valmimise erinevad etapid. Dokumentaalfilm valmib 2020. aasta sügisel.

Dokumentaalfilmi tootmiskulud 23 456 eurot sisaldavad filmimisega seotud kulusid Venemaal ja Eestis, helindamise, monteerimise, subtiitrite tootmise ja filmi autoriõigusega kaasnevaid kulusid ning tasu ERRi arhiivimaterjalide kasutamise eest. Tallinna linna toetusest kaetakse filmimise, helindamise, monteerimise, subtiitrite tootmise, filmi autoriõigustega ning DVD tootmisega kaasnevad kulud.

Tagasi üles
Back