K, 1.02.2023

Tallinn toetab Georg Otsast kõnelevat dokumentaalfilmi 10 000 euroga

BNS
Tallinn toetab Georg Otsast kõnelevat dokumentaalfilmi 10 000 euroga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Georg Ots.
Georg Ots. Foto: Kaader videost

Tallinna linnavõim plaanib eraldada 10 000 eurot Georg Otsast kõneleva dokumentaalfilmi «Bariton frakis» tootmiskulude osalises katmiseks.

Osaühingu Estfilm Production juhatuse liige Karmo Kaasik pöördus 31. jaanuaril Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi poole palvega toetada dokumentaalfilmi «Bariton frakis» valmimist.

2020. aastal täitub Eesti laulja ja näitleja Georg Otsa sünnist 100 aastat. Selle sündmuse tähistamiseks on osaühingul Estfilm Production valmimas dokumentaalfilm, mis on pühendatud Georg Otsa teatri- ja kontserditegevusele. Film portreteerib teda ooperi-, opereti- ja kontserdilauljana, intervjueeritakse tema kaasaegseid Peterburi ja Moskva ooperiteatrites ning kolleege Estonia teatrist. Filmi stsenaariumi läbivaks osaks on Tallinna linna toel Estonia teatri juurde püstitatava Georg Otsa monumendi valmimise erinevad etapid. Dokumentaalfilm valmib 2020. aasta sügisel.

Dokumentaalfilmi tootmiskulud 23 456 eurot sisaldavad filmimisega seotud kulusid Venemaal ja Eestis, helindamise, monteerimise, subtiitrite tootmise ja filmi autoriõigusega kaasnevaid kulusid ning tasu ERRi arhiivimaterjalide kasutamise eest. Tallinna linna toetusest kaetakse filmimise, helindamise, monteerimise, subtiitrite tootmise, filmi autoriõigustega ning DVD tootmisega kaasnevad kulud.

Märksõnad
Tagasi üles