iDeal kampaania

Eesti Nissan pääses koroonaviirusest

Nissan

FOTO: EDGAR SU/REUTERS

Hiina Nissani tehas sulges koroonaviiruse tõttu uksed, mis mõjutas ka teisi tehaseid ülemaailmselt. Peterburi esindused olid sulgemise äärel, Eesti aga pääses. 

Koroonaviirusest mõjutatud Hiina tehased on ohutuse mõttes küll lühikesteks perioodideks uksed sulgenud, aga majanduslik mõju globaalsetele ettevõtetele avaldus kiiremini kui arvati. 

Hyundai sulges uksed Lõuna-Koreas, sest koroonaviiruse tõttu suletud Hiina tehased varuosi neile juurde ei tootnud. Ühendkuningriigis on hädas Jaguar Land Rover, kes on mõningaid varuosi saanud kohvritesse pakituna lennureiside abil, vahendas The Guardian.

Lähim mõju Eestile avaldus käesoleval nädalal Venemaale, kus Peterburi Nissani varuosad said otsa. Eelmisel nädalal oli näiteks Jaapan sunnitud samadel põhjustel Nissani uksed sulgema. 

Kolmapäevase seisuga ei saanud vene Nissani ettevõtted tööd enam teha, sest varuosi kusagilt juurde ei saadud. Rahvusvaheliste majandussuhete uuringute instituudi direktor Viktoria Perskaja selgitas, et reservid olid väikesed. «Vene ettevõtted ei saa aga tööd teha, sest reservist jätkus kuuks ajaks. Ja ongi kõik, töö seisab,» ütles ta ERR-le. 

Nissan Nordic Europe OÜ Baltikumi juht Margus Mikk selgitas, et Eesti ja Soome esindused on omavahel seotud, mistõttu kohalikud esindused eriti ei kannata. «Eestit see mõjutanud veel ei ole, meie varuosade Euroopa keskladu ja Soome vaheladu on piisavalt suured et tagada enamlevinud osade tarned,» kommenteeris ta. Viiruse mõjutusi tunnevad Eesti Nissani esindused vähesel määral. «Võrreldes koroonaviirusele eelneva ajaga on ainukeseks muutuseks tootmise paindlikuse vähenemine mõningal määral,» lisas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles