Politseinikele otsa sõitnud mees vahistati

Käerauad.

FOTO: Urmas Luik

Harju maakohus andis täna loa võtta vahi alla üleeile hommikul kahele politseinikule tahtlikult otsa sõitnud mees.

Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahistati 25-aastane mees esialgu kuni kaheks kuuks.

Ringkonnaprokurör Natalia Miilvee selgitas, et kuigi tegemist on varem kriminaalkorras karistamata inimesega, on tema toimepandud tegu sedavõrd raske, et prokuratuuri hinnangul on põhjendatud tema vahi alla võtmine.

«Noormehele on esitatud kahtlustus mõrvakatses – kogutud tõendite pealt on järeldatav, et ta üritas autoga teda kinni pidama tulnud politseinikest üle sõita, selleks et pääseda vastustusest narkojoobes sõiduki juhtimise ning narkootikumide käitlemise eest. Teda ei takistanud arusaam, et inimesest autoga ülesõitmisel võib tavapärase tagajärjena saabuda inimese surm. Kuigi teda ei ole varem ühegi kuriteo toimepanemise eest karistatud, on ta oma käitumisega näidanud üles erilist hoolimatust õiguskorra ning teiste inimeste elu vastu, mistõttu vabaduses viibides võib ta kujutada ohtu kaaskodanikele,» täpsustas prokurör Miilvee.

Üleeile hommikul said kaks Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinikku Tallinnas vigastada, kui neile sõitis kinnipidamise ajal autoga otsa narkokuriteos kahtlustatav 25-aastane mees. Üks ametnikest sai tõsiselt vigastada, kuid tema elu pole ohus, teine politseinik sai kergemaid vigastusi.

Politseinikud läksid kella 10 paiku Tallinnas Kärberi tänaval parklas kinni pidama meest, kelle kohta oli alust arvata, et ta tegeleb narkomüügiga.

Kinnipidamise vältimiseks sõitis mees sõiduautoga Opel otsa esmalt talle ette sõitnud eravärvides politseisõidukile ja seejärel sõitis otsa kahele politseinikule. Auto sõitis üle 24-aastase mehe jalgade, tekitades talle tõsiseid vigastusi ning üle 30-aastase mehe jalalaba. Kiirabi toimetas mõlemad politseinikud haiglasse, nende elud ohus ei ole.

Politseinikele otsa sõitnud mees põgenes autoga sündmuskohalt ning sõiduk leiti kella 11 ajal Maardust. Sõidukijuht tuli kella 11.30 ajal Ida-Harju jaoskonda ja peeti seal kinni. Meest on varem korduvalt karistatud liiklusalastes väärtegudes.

Tagasi üles
Back