Homme tuleb lipp heisata enne kella 8

Eesti lipp; riigilipp.

FOTO: Toomas Huik

Eesti Vabariigi homsel 102. aastapäeval heisatakse lipp päikesetõusul või hiljemalt kella kaheksaks hommikul riigilipp kõikidele elu-, äri- ja büroohoonetele. 

24. veebruaril, Eesti Vabariigi 102. aastapäeval on Eestis lipupäev. Sel päeval heisatakse Eesti lipp kõikidele elu-, äri- ja büroohoonetele, teatas riigikantselei. 

Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kella kaheksaks hommikul ning langetatakse päikeseloojangul. Kui lipp jäetakse lehvima ka pimedal ajal, peab see olema valgustatud.

Rahvuspüha hommik algab päikesetõusul lipuheiskamisega üle maa. Toompeal heisatakse Eesti lipp pidulikult Pika Hermanni torni kell 7.34. Lipp heisatakse hümni saatel, kõne peab riigikogu esimees Henn Põlluaas, õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma ning iseseisvusmanifesti loeb ette Voldemar Panso preemia laureaat Maarja Johanna Mägi.

Esinevad Eesti Meestelaulu Seltsi meeskoorid ning Politsei- ja Piirivalveorkester. Kuberneri aeda on üles rivistatud Kaitseliidu, naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide, akadeemiliste organisatsioonide, seltside, ühingute ja koolide liputoimkonnad.

24. veebruaril 1918 kuulutati välja sõltumatu ja demokraatlik Eesti Vabariik. Esimesed sammud iseseisvumisel astuti juba 28. novembril 1917, mil Eestimaa Ajutine Maanõukogu võttis enda kätte kõrgeima võimu Eestis. Sellele järgnes iseseisvusmanifesti kokkuseadmine ning manifesti avaldamine Päästekomitee poolt 24. veebruaril 1918.

Tagasi üles