E, 28.11.2022

Torustiku remont toob Kadaka puiesteele liikluspiirangud

Täpsustatud kl 18.08
Sven Randlaid
, Toimetaja
Torustiku remont toob Kadaka puiesteele liikluspiirangud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Teelõik Kadaka puiesteel, kus torustikku remonditakse.
Teelõik Kadaka puiesteel, kus torustikku remonditakse. Foto: Tallinna linnavalitsus

AS Tallinna Vesi alustab 28. veebruari õhtul Kadaka puiestee Tähetorni ja Mäepealse tänavate vahelisel lõigul avariiohtliku kanalisatsioonitorustiku remondiga, mis toob kaasa liikluskorralduse muudatusi. Raskeveokid suunatakse ümber, liiklusele jääb avatuks üks sõidusuund. Sõidukijuhtidel palutakse võimalusel nimetatud tänavalõiku liiklemiseks vältida.

«Tallinna Vee ekspertide hinnangul on Kadaka puiestee aluse raudbetoonist kanalisatsioonitorustiku seisukord avariiohtlik, mistõttu otsustasime raskeveokid kohe ümber suunata ja palusime Tallinna Veel viivituseta parandustöödega alustada. Ühistranspordile ja muule liiklusele jääb avatuks sõidusuund, mille all ei ole kanalisatsioonitrassi ega ka varinguohtu. Sellest hoolimata soovitame Kadaka puiestee Tähetorni ja Mäepealse tänavate vahelist lõiku liiklemiseks vältida,» ütles Tallinna transpordiameti juhataja asetäitja Talvo Rüütelmaa.

28. veebruarist 13. märtsini on torustiku renoveerimise ettevalmistustöödeks igal õhtul kella 19-st kuni 7-ni hommikul suletud Kadaka puiestee Mäepealse suunaline sõidurada 100-200 meetri kaupa. 14. märtsist 10. aprillini on kavandatud torustiku renoveerimistööd ja sel ajal on liiklus Kadaka puiestee Tähetorni ja Mäepealse tänavate vahelisel lõigul ühel suunal suletud ööpäev läbi. Liikluseks jääb avatuks üks sõidurada, liiklust suunavad liiklusreguleerijad.

Kadaka puiestee teelõik, kus torustikku remonditakse.
Kadaka puiestee teelõik, kus torustikku remonditakse. Foto: Tallinna linnavalitsus

«Kõige suurem oht liiklejatele võib olla avariiohtliku kanalisatsioonitoru kohal oleva teepoole vajumine kuni pool meetrit. Sellisel juhul sulgeme teelõigu kohe liikluseks täies ulatuses ja suuname ringi ka bussiliikluse. Lisaks sellele ohustab halvas seisus olev kanalisatsioonitoru Nõmmest Saueni asuvate elamute reovee äravoolu, mis võib varingu korral katkeda,» lisas Rüütelmaa. AS Tallinna Vee avariiohtliku kollektori kaudu jõuab Paljassaare reoveepuhastusjaama Saku, Saue, Laagri ja umbes poole Nõmme linnaosa kinnistute reovesi.

Tallinna Vee tootmisdirektori Aleksandr Timofejevi sõnul on rekonstrueerimistööd hädavajalikud, et tagada ka tulevikus probleemideta elutähtis kanalisatsiooniteenus suurele osale elanikkonnast. «Seoses vähese sademete hulgaga, mis suurendaksid oluliselt torustiku vooluhulkasid, on hetkel parim võimalik aeg tööde teostamiseks,» lisas Timofejev. Töid teostatakse torustikku täielikult lahti kaevamata, et häirida liiklust võimalikult vähe. Tallinna Vesi teeb endast kõik oleneva, et tööd häiriksid linlasi minimaalselt ja vabandab töödest tulenevate ebamugavuste pärast.  

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul jälgib linn, et Tallinna Vesi teeks vajalikud tööd võimalikult operatiivselt ning tagaks remonttööde ajal nii liikluse reguleerimise, turvalisuse ning kanalisatsiooni toimimise. Vaatamata sellele kulub tööde suure mahu tõttu remondiks aega kuni kaks kuud.

Märksõnad
Tagasi üles