Paljudel Krabi kooli lastel pole peale vaheaega enam koolikohta

Krabi kool jääb tegevusloata.

FOTO: Sille Annuk (Tartu Postimees)

Alates homsest jõustub haridus- ja teadusministri allkirjastatud käskkiri, mis sulgeb hariduslike erivajadustega laste kooli Võrumaal Krabil, ometi, kui käskkirjas seisab, et haridus-ja teadusministeerium garanteerib kõigile lastele sobiva koolikoha, pole paljudel õpilastel esmaspäeval kindlat kooli, kus õpinguid jätkata.

Võrumaa lapsevanem Katrin Pudersell võttis kõigi vanematega ühendust, et saada ülevaade, mis saab lastest edasi ning tuli välja, et umbes 13 last on praegu, kes praegu otsivad veel lahendust, kellel ei ole esmaspäeval konkreetset kohta, kus nad õppima hakkavad, vahendas «Aktuaalne kaamera». 

«Kuus last on sellised, kelle puhul läbirääkimised käivad, me oleme pakkunud variante omalt poolt, kohalikud omavalitsused on pakkunud variante,» kommenteeris haridus- ja teadusministeeriumi välishindamisosakonna juhataja Kristin Hollo.

Võrumaal elava lapsevanema Toomase sõnul on seni tundnud nende pere käekäigu vastu üksnes Võru vald, ja sealtki tuli telefonikõne alles neljapäeva hommikul.

Ministeerium leiab, et nad on tulnud olukorra lahendamisega hästi toime ning lõplik vastutus kooli valimisel lasub ikkagi lapsevanemal.

«Aga oma käskkirjas võtsid nad selle kohustuse ju praegu selgesõnaliselt endale. Loomulikult lapsevanemal lasub kohustus, aga selleks võiks jätta ka mõistliku aja, mida praegune kolm nädalat alates otsuse väljakuulutamisest kuni selle jõustumiseni ei ole, ja seda näitab ka praegune olukord,» kommenteerib lapsevanem Katrin Pudersell «Aktuaalsele kaamerale».

Tagasi üles
Back