Jalakäijad seavad ennast Laagna teel ohtu
Lisatud video!

Laagna tee lõppu jalakäijate jaoks paigaldatud foorid ei muutnud sealset ülekäiku turvalisemaks, vaid pigem vastupidi, sest jalakäijad ei vaevu foorinuppu kasutama.


Laagna tee lõpus, Maxima kaupluse juures olevale ülekäigukohale paigaldati hiljuti valgusfoorid, sest varem juhtus seal jalakäijatega palju õnnetusi. Igapäevaselt seda teed sõitvate autojuhtide sõnul aga andis see hoopis vastupidise efekti. Nimelt tunnevad autojuhid rohelist tuld nähes end kindlalt ega oska karta, et mõni jalakäija võib teele astuda. Paraku ei vajuta paljud inimesed seal enne tänava ületamist foorinuppu või ei viitsi rohelise tule süttimist ära oodata, kuigi seal on fooritsükkel üsna lühike.

Sel teelõigul on lubatud sõidukiiruseks 70 kilomeetrit tunnis ning vaid vahetult enne ülekäiku piiratakse kiirust 50 kilomeetrini tunnis. Nii jõuab enamik sõidukeid ülekäigukohani üsna suurel kiirusel ja punase tulega teele astuvad jalakäijad seavad ennast suurde ohtu.

Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa on Postimehele öelnud, et edaspidi on kavas seal suurem fooriobjekt välja ehitada, kuid see läheb rohkem maksma ja võtab natuke aega.

Kui aga arvestada liiklusõnnetuste suurt hulka samas kohas, siis otsustati jalakäijate ohutuse tagamiseks siiski ajutine lahendus leida. Kuna Maxima ees olevast ülekäigurajast mõnisada meetrit eemal asub Laagna teel järgmine sebra, siis kavatseb transpordiamet need ülekäigud ühise projektiga lahendada.
 

Tagasi üles