E, 5.06.2023

Riia lennul viibisid koos koroonaviirusesse nakatunuga ka tervishoiutöötajad

Loora-Elisabet Lomp
Facebook Twitter
Comments 10
Merimetsa nakkuskliinik Tallinnas on üks neist raviastutustest, mis on valmis koroonaviirusesse haigestunuid vastu võtma. 
Merimetsa nakkuskliinik Tallinnas on üks neist raviastutustest, mis on valmis koroonaviirusesse haigestunuid vastu võtma. Foto: Madis Veltman

Bergamo-Riia lennul viibisid koos teise Eesti koroonaviirusesse nakatunuga ka tervishoiutöötajad, kellest osa kuulub ka nakatunu lähikontaktsete hulka. 

«Teame ka seda, et vähemalt üks tervishoiutöötaja käis kolm päeva peale reisilt naasmist tööl. Kõnealuse tervishoiutöötajaga võtsime ühendust kohe peale lennuettevõttelt nimekirja saamist ning arst täna enam tööl ei viibi,» selgitas Postimehele terviseamet, lisades, et kuna sümptomeid tal ei esinenud, ei olnud ta sel ajal nakkav. Kui inimesel sümptomeid pole, siis pole ta reeglina ka nakkav. Sellest hoolimata tuleb riskipiirkonnast naasnul oma tervist 14 päeva jooksul jälgida ja kodus püsida. 

Kui inimesel sümptomeid pole, siis pole ta reeglina ka nakkav. Sellest hoolimata tuleb riskipiirkonnast naasnul oma tervist 14 päeva jooksul jälgida ja kodus püsida. 

«Kõigil, eriti inimestega lähikontakti omavatel ametitel töötavatel inimestel, tuleks riskipiirkonnast naastes kaheks nädalaks koju jääda,» toonitati ametist. 

Postimehele teadaolevalt oli lennul Bergamost Riiasse mitu Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ja TÜ Kliinikumi meditsiinitöötajat ning kliinikumi arstid olid järgmisel päeval ka tööl. 

Terviseamet palub inimestel suhtuda väga tõsiselt riskipiirkondadesse reisimisse, kuna praegu on Eestis olukord, kus hetkel on kolm sissetoodud koroonaviiruse juhtu. 

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu kinnitas, et sel päeval Põhja-Itaaliast tagasi lennanud PERHi töötajad ei tulnud tööle. «Enne tagasilendu võttis meie infektsioonikontroll nendega ühendust ja suunas nad koheselt kodusesse isolatsiooni vastavalt Regionaalhaiglas kehtestatud haiglaülesele korrale,» selgitas Peedu. 

Kõik PERHi töötajad, kes riskipiirkondadest lähetuselt või puhkuselt on naasnud või naasevad, jäävad neljateistkümneks päevaks kodudesse isolatsiooni. «Pärast seda peavad nad konsulteerima infektsioonikontrolli õega ning seejärel lubatakse nad tööle,» märkides, et see puudutab ka Põhja-Itaaliast naasnud töötajaid. «Praegu on meil koduses isolatsioonis seitse töötajat,» lisas Peedu.

«Kuna oleme haigla, siis meile on oluline võimalikke riske maandada,» toonitas juhatuse esimees. Seetõttu on nad ka ära keelanud patsientide külastamist. 

Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse direktori Matti Maimetsa sõnul on kliinikum välja töötanud juhised nii patsientidele kui töötajatele ning jälgib olukorda pidevalt. «Reisil viibinud töötajad viibivad kodus ja on terved,» lisas Maimets. 

Facebook Twitter
Comments 10

Märksõnad

Tagasi üles