Tallinna linnavolikogu aseesimeheks valiti Helve Särgava

Sven Randlaid
, Toimetaja
Copy
Helve Särgava Tallinna linnavolikogus.
Helve Särgava Tallinna linnavolikogus. Foto: Tallinna linnavolikogu

Tallinna linnavolikogu uueks aseesimeheks valiti tänasel istungil Helve Särgava (Keskerakond). Seni selles ametis olnud Toivo Tootsen taandus omal soovil, et pühenduda loomingulisele tööle. Helve Särgava saamist linnavolikogu aseesimeheks toetas 47 linnavolikogu liiget.

«Iga volikogu liikme kohustus on esindada oma valijat. Mitte lihtsalt esindada, vaid jälgida, et linnas toimuks kõik linnainimeste huvides ja seaduslikult. See oli ka minu eesmärgiks volikokku kandideerimisel,» ütles Helve Särgava. «Arvan, et volikogu aseesimehena saan rohkem panustada linnaelanike-maksumaksjate huvide eest seismisele, realiseerida mõtteid, kuidas korteriühistute tööd tõhustamaks muuta, ja aidata leida lahendusi lähisuhtevägivalla probleemidele. Loomulikult põhieesmärk: nii ilus linn kui Tallinn peab olema korrektselt juhitud,» lisas Särgava.

Eelmise aseesimehe Toivo Tootseni sõnul oli tal juba pikemat aega olnud mõte sellest ametist lahkuda, et keskenduda rohkem loomingulisele tööle. «Lähiajal on valmimas uus raamat, mälestuste teine osa on pooleli ˗– kõiki asju korraga ei jõua teha,» selgitas Tootsen.

Tallinna linnavolikogus on kaks aseesimehe kohta, üks koalitsiooni ja teine opositsiooni käes. Linnavolikogu teine aseesimees on Mart Luik.

Tagasi üles