E, 6.02.2023

Kahel Bergamost naasnud tallinlasel tuvastati koroonaviirus

Postimees
Kahel Bergamost naasnud tallinlasel tuvastati koroonaviirus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Foto: MARIANA BAZO/REUTERS/Scanpix Baltics

Terviseameti labor tuvastas neljapäeval veel kahel eestlasel koroonaviiruse. Mõlemad nakatunud naasid Bergamost. Kokku on nakatunuid Eestis neljapäevase seisuga viis.

Terviseameti labor tuvastas täna kahel veebruari lõpus Itaaliast Bergamost naasnud tallinlasel nakatumise koroonaviirusesse, mõlemad viibivad praeguseks kodusel ravil.

Keskealine nakatunu lendas 29. veebruaril Bergamost Tallinna. Sümptomitest ilmnesid tal palavik ja hingamisraskused, terviseamet on temaga lähedalt kokku puutunud inimestega ühendust võtnud. 

Samal kuupäeval Bergamost Riiga lennanud kahekümnendates nakatunul esines viiruse sümptomitest köha. Terviseametil on olemas Bergamo–Riia lennul viibinute nimekiri, teised võimalikud kontaktsed on selgitamisel. 

Terviseameti kinnitusel ei kuulu kumbki nakatunu Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ega TÜ Kliinikumi meditsiinipersonali hulka.

Nii Tallinnas kui Tartus tegutsevad lisaks kiirabi tavalistele kiirabibrigaadidele ka tervishoiutöötajast ja erakorralise meditsiini tehnikust kaheliikmelised lisabrigaadid, mis teenindavad vaid koroonaviiruse kahtlusega seotud väljakutseid. Kaheliikmelised brigaadid võtavad proove nakkuskahtlusega inimese kodus. Avalikesse kohtadesse, näiteks lennujaama ja sadamasse, reageerib koroonaviiruse kahtluse korral ööpäev läbi kolmeliikmeline kiirabibrigaad, mis toimetab nakkuskahtlusega inimese haiglasse.

Terviseamet on täna analüüsinud kokku 10 proovi, neist 8 on osutunud negatiivseks ja 2 positiivseks.

Märksõnad
Tagasi üles