T, 26.09.2023

Tallinna õpilasel tuvastati koroonaviirus

Postimees
Facebook
Comments 13

Täna tuvastati ühel Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilasel Covid-19 nakkus. Kuna laps on viibinud koolis, jäetakse vähemalt kaheks nädalaks ära õppetöö koolimajas ning korraldatakse põhjalik ruumide desinfitseerimine. 

Üks kümnest Eestis koroonaviirusesse nakatunust on koolivaheajal Põhja-Itaaliat külastanud Tallinna õpilane. Õpilane viibib kodusel ravil.

Terviseamet on nii haigestunud õpilasega kokku puutunud õpilased kui ka õpetajad lähikontaktsetena jälgimise alla võtnud. Siiani ei ole ükski Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud patsientidest nakatunud Eestis, vaid mõnes riskipiirkonnas reisides.

«Õpilane käis pärast koolivaheaega koolis ainult ühe päeva, kuid ettevaatusabinõuna otsustas kooli juhtkond viia kogu kooli kaheks nädalaks koduõppele,» kommenteeris Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. «Kool viis terviseameti juhiste järgi läbi vajalikud puhastustoimingud. Kooli ja nakatunud õpilase klassi lapsevanemaid on teavitatud ja nad on saanud juhised oma laste jälgimiseks,» lisas Belobrovtsev.

Ta märkis veel, et ka Tallinna linn kui koolide haldaja järgib terviseameti suuniseid ja on vajadusel valmis õppetööle piiranguid seadma. Praegu soovitab linnavalitsus Belobrovtsevi sõnul koolivaheajal riskipiirkondades käinud õpilased kindlasti kaheks nädalaks koju jätta.

Sündmuskohal viibiv Postimehe fotograaf ütles, et paanikat koolis ei ole, lapsed väljuvad õppehoonest rahulikult. Koolimaja pole lindiga ümber piiratud ning välisustel puuduvad ka teavitussildid.

Kool korraldab seni õppetööd mittestatsionaarselt. Sel õppeaastal käib Kristiine gümnaasiumis 859 õpilast. 

Tallinna Kristiine gümnaasium hetkel ise olukorda kommenteerima ei soostunud. 

Kuna ei ole võimalik tuvastada, kellega haigeks jäänud õpilane koolis viibides kokku puutus, siis on palutud kõigil Kristiine gümnaasiumi õpilastel püsida kaks nädalat kodus ja vältida kontakte väljaspool kodu. Samuti palutakse kooli õppuritel mitte osaleda huvi- või sporditegevustes.

Haridus- ja teadusministeerium peab sellist ettevaatusabinõu vajalikuks, et tõkestada viiruse levikut. Välistamaks nakkuse levikut koolides ja lasteaedades, on palutud kõigil haridusasutuste juhtidel koostöös asutuste pidajatega olla valmis kuni kaheks nädalaks uksed sulgema ja korraldama õppetööd mittestatsionaarselt, juhul, kui selleks tekib vajadus.

Kõik inimesed, kellel on põhjendatud kahtlus, et nad võivad olla nakatunud koroonaviirusega, peaksid helistama perearstile või perearsti nõuandetelefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbrile 112.

Koroonaviirust tasub kahtlustada juhul, kui inimene on viimase 14 päeva jooksul käinud haiguse riskipiirkonnas ja tal esinevad haigusele iseloomulikud sümptomid ehk köha, palavik ja/või hingamisraskused. Muul juhul võib olla tegemist Eestis laialdaselt leviva gripi või gripilaadse viirusega.

Olukorra arengut jälgivad kõik ametkonnad ning riik teeb kõik selleks, et viiruse edasist levikut tõkestada.

Kõige värskema info viiruse leviku ja selle tõkestamise kohta leiab terviseameti kodulehelt.

Facebook
Comments 13

Märksõnad

Tagasi üles