Amet korraldab laevaliine saarterahva tagaselja

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Copy
Kihnu vald on korduvalt teinud ettepaneku kaasata laevaliini hanke komisjoni väikesaarte esindajad, aga seda pole tehtud.
Kihnu vald on korduvalt teinud ettepaneku kaasata laevaliini hanke komisjoni väikesaarte esindajad, aga seda pole tehtud. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Maanteeamet saatis eelmisel nädalal kolmele laevandusettevõttele ettepaneku teha hinnapakkumised Kihnu, Vormsi, Sõru-Triigi ning Manilaiu laevaliinide käitamiseks järgmisel viiel aastal. Väikesaarte elanikud – kes soovivad, et suvel oleks sõidugraafik tihedam – on pahased, et konkursitingimused koostati kaugel kabinettides ja kohalike vajadusi isegi ei arutatud.

Kihnu vallavanema Ingvar Saare hinnangul vajavad väikesaared suvel tihedamat liinigraafikut ja lisareise, kuid vaid ühe vahetusega laevameeskonna töö- ja puhkeaja reeglid ei võimalda seda. Saare sõnul on väikesaarte ühenduse dotatsioon pidevalt vähenenud, samal ajal kui suursaarte reisijateveo toetussumma kasvab. Maanteeameti arvates oleks väikesaarte tihendatud suvine liinigraafik aga maksumaksjale ebaõigalselt kallis.

Lisaks tõi vallavanem näiteks, et kui varem saadi iga kahe aasta tagant toimuvate Kihnu-Ruhnu mängude ajal vedajaga kokkuleppele, et Munalaiu-Ringsu laev tegi vahepeatuse ka Kihnus, siis viimastel aastatel pole sellist haaki suudetud teha.

«Riigihankekonkursi käigus olnuks suurepärane võimalus saada teada soovitud liinigraafiku tegelik maksumus konkurentsiolukorras, kuid seda ei proovitudki. Oleks need teemad oktoobris-novembris ühise laua taga läbi arutatud, poleks praegu seda janti vaja,» resümeeris Saare.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles