Linn nõuab töötult invaliidilt kodu lammutamise eest tasu (4)

Nikolai Andrejev
Copy
Vahtra tänava maja lagunevast katusest kukub tänavale eterniiti, mis on eriti ohtlik seetõttu, et selle kõrval asub kultuurimaja ja sealt käib läbi palju inimesi.
Vahtra tänava maja lagunevast katusest kukub tänavale eterniiti, mis on eriti ohtlik seetõttu, et selle kõrval asub kultuurimaja ja sealt käib läbi palju inimesi. Foto: Николай Андреев

Kohtla-Järve linn nõuab sotsiaalmaja elanikult Aleksandr Gavrilovilt 2500 eurot tema eelmise kodu mahalammutamise eest. Kortermajas elanud Gavrilov ja tema naabrid hülgasid oma kodu aastaid tagasi, sest sealt võeti ära soe vesi, küte ja elekter. Gavrilov, kes on töötu ja tunnistatud invaliidiks, ei suuda linnavalitsuse esitatud arvet ära maksta. 

Aleksandr Gavrilov sündis Kohta-Järvel ja elas majas, mida kohalikud kutsusid «akordioniks». Praegu asub tema lapsepõlvekodu asemel kaubanduskeskus Vironia. Kui kohalik omavalitsus «akordionist» 2000ndatel aastatel elanikke ümberasustama hakkas, valis Gavrilov uueks koduks Vahtra tänava korteri, mille peale ta ka pangalaenu võttis. 

Koduga pidev ebaõnn

Eelmise kümnendi algul aga hakkasid naabrid linnast ära kolima, nii et 32 korterist jäi 10 tühjaks. Lõpuks keerati 2015. aasta sügisel kortermajas soojakraanid kinni, sest 10 tühjalt seisva korteri võlg kasvas kokku 5500 euroni. 

Tagasi üles