Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Lastele kogutakse algatusega õppetööks arvuteid

Koolilaps ülesannet lahendamas. FOTO: Ants Liigus

Sotsiaalmeedias alustati lastele arvutite kogumisega, sest kõigil eriolukorra tõttu e-õppel olevatel õpilastel ei ole arvuteid. Oodatud on arvutid ja tahvelarvutid, mis näiteks kasutust enam ei leia. Samuti on oodatud abipalved.

Algatusega soovitakse aidata kooliõpilasi, kellel praeguses eriolukorras ei ole võimalik arvutita õppetööd jätkata. «Meie õpilased on vähemalt 1. maini õppetöös uues olukorras – koduõppel. Või teisisõnu e-õppel. Selleks, et e-õppes edasi jõuda, on õpilasel vaja arvutit või vähemalt tahvelarvutit. Kuid kõigil meie õpilastel ei ole sellist võimalust – kellel pole kodus üldse arvutit, kes jagavad seda õdede-vendadega (see on tavaolukorras igati mõistlik, kuid igapäevast e-õpet nii teha on väga keeruline) ja mõnel lapsel tuleb arvutit jagada kodus kaugtööd tegeva vanemaga,» kirjutatakse teates.

Loodetakse ka ettevõtete abile. «Samal ajal on paljudes asutustes ja ettevõtetes vanu arvuteid, mida enam ei kasutata või on plaan vahetada arvuteid ja inimestel on kodus arvuteid, mida enam ei kasutata.»

«Facebookis sündinud algatus «Igale koolilapsele arvuti!» eesmärk on arvutit vajavad lapsed (ja nende vanemad) kokku viia nendega, kel arvuti kasutult sahtlis seisab. Et lapsed saaks õppida, sahtlisse, hoiuruumidesse ununenud arvutid leiaksid uue elu ja heateod teeksid isolatsiooniaja natuke rõõmsamaks!»

Algatusega julgustatakse abivajajaid ka abi küsima. «Anna teada, kui sul on kasutuselt kõrvale jäänud, kuid muidu korralik arvuti. Küsi julgelt, kui Sinu lapsele on õppetööks arvutit vaja. Grupis on võimalusi nii arvuti ajutiseks kasutada andmiseks (kuni õppetöö lõpuni) kui ka jäävalt uuele omanikule andmiseks.»

«Teata meist inimesele, kes ei pruugi sellest võimalusest teadlik olla, kuid kelle laps samuti õppetööks arvutit vajab»

Tagasi üles
Back