Reinsalu: Soome loobub Eesti kodanikele pendelrände lubamisest

Tallink Romantika

FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul otsustas Soome siiski loobuda ühe päeva kehtinud Eesti kodanike pendelrände lubamisest, ja seda alates pühapäeva keskööst kella 00.00st.

«Rääkisin öösel Soome välisministriga ja tema sõnul oli selle aluseks Soome tervishoiuministeeriumi rahvatervise soovitus. Palusin seda erandit siiski jätkata, viidates praegu sarnastele põhimõtetele nii Eestisse kui ka Soome sisenemise lubamisel kolmandatest riikidest. Pakkusin aruteluks teoreetilist ideed Soome-Eesti karantiinipiirkonnast,» märkis ta. 

«Leppisime kokku, et peaministrid arutavad hommikul nii pendelrände probleemi kui ka ühise karantiinipiirkonna küsimust. Peame eeldama, et see keeld rakendub täies mahus. Seega peavad Soomes töölepinguga töötavad, aga õiguslikus tähenduses elamisõigust mitteomavad eestlased kiiresti tänase ja homse päeva jooksul, kui nad on Eestis, langetama otsuse! Kas minema Soome ja püsima seal töötades kuni reeglite muutumiseni, või siis jääma Eestisse ilma võimaluseta Soome siseneda kuni reeglite muutumiseni. Kas neile kohalduvad täna-homme Soome sisenedes karantiininõuded, täpsustame hetkel. Eestlased, kes käite Eestist Soomes tööl, teie otsustamise aeg, kas tahate jätkata Soomes töötamust, on täna ja homme,» ütles Reinsalu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles