K, 6.07.2022
GRAAFIKUD ⟩ Nädalaga lisandus 1346 koroonapositiivset, suri kaheksa inimest
10.11.2021, Tallinn. Ida-Tallinna Keskhaigla Covid-osakond. Foto Remo Tõnismäe, Postimees Foto: Remo Tõnismäe
Nädalaga lisandus 1346 koroonapositiivset, suri kaheksa inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1219

​Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 107 Covid-19 patsienti. 26. nädalal avati haiglates 97 uut Covid-19 haigusjuhtumit. Statistiliste näitajate järgi on haigestumus kasvutrendis.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul osutus eelmisel nädalal analüüsitud 7297 testist 1346 positiivseks. Statistiliste näitajate järgi on haigestumine kasvutrendis. «Testide arv vanemaealiste vanusrühmas on suurenenud keskmiselt 23 protsendi võrra, haigestumine selles vanuserühmas suurenes 44 protsendi võrra,» selgitas Sepp ja lisas, et nakatamiskordaja R on üle ühe (1,26). Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase keskmine.

Viimase seitsme päeva keskmine Covid-19 tõttu hospitaliseeritute arv on 6. Esmaspäeva hommikuse seisuga viibib haiglas 107 inimest, millest 50 juhul vajavad patsiendid hospitaliseerimist sümptomaatilise Covid-19 tõttu. 7-päeva keskmine uute sümptomaatiliste Covid-19 hospitaliseeritute arv on kasvutrendis, tõusu on märgata ka hospitaliseeritute üldarvus. Tõenäoliselt kasvab hospitaliseeritute arv veel veidi. Nädala jooksul lisandus kaheksa surmajuhtumit vanuses 64–97.

Nädala jooksul manustati 827 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 173. Lisa- või tõhustusdoosi on saanud 462 528 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 63,7 protsenti.

26. nädala reoveeseire tulemuste põhjal on viiruselevik reovees 50 protsendi ulatuses kollasel ohutasemel. Rohelisel ohutasemel olid kolmandik asulatest võetud proovidest. Enim viirusosakesi tuvastati reovees Laagri ja Tamsalu piirkonnas.

 

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda ja kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt inimesele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Kaitsemaski kandmine on soovituslik nii vaktsineeritud kui ka haiguse läbipõdenud inimestele.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt.

Märksõnad
Tagasi üles