Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5496 koroonaviiruse proovi, neist esmaseid positiivseid oli 1181 ehk 21,5 protsenti analüüside koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid proovitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 846 inimesel. 620 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Lääne-Virumaale lisandus 129, Ida-Virumaale 47, Tartumaale 39, Võrumaale 22 ja Raplamaale 21 uut positiivset proovitulemust. Läänemaale lisandus 12, Põlvamaale 9, Pärnu- ja Järvamaale 7, Viljandi- ja Valgamaale 6, Jõgevamaale 4 ja Saaremaale 3 uut nakkusjuhtu. Hiiumaale ei lisandunud ühtegi uut koroonapositiivset. 23 positiivse proovivastuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1335,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal analüüside koguarvust 19 protsenti.

Olukord on kriitiline

Eestis on koroonaviiruse laialdase leviku tõttu tervishoiualane hädaolukord. Haiglaravil viibivate patsientide arv kasvab kiirelt. Valitsus avalikustas eile uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Täpsem info valitsuse veebilehel.

  • Mine proovi andma esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.
  • Lähikontaktsena püsi kodus! Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis ehk vähemalt 15 minutit lähemal kui 2 meetrit olnud inimesed peavad jääma koju. Karantiini kestust saab lähikontaktne lühendada, kui ta annab mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse proovi ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks.

Allalaadimislink Androidi jaoks

Allalaadimislink IOSi jaoks

Terviseamet tuletab meelde, et Covid-19 põhjustava koroonaviiruse Sars-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui ka kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega vahet hoida, on soovitatav kanda maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida. Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

Mis tahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võtta ühendust perearstiga. Perearstidele on antud juhised kõik Covid-19 kahtlased saata proovi andma.

Graafiku andmed uuenevad automaatselt.