Kohus võttis vahi alla vägivallas ja vargustes kahtlustava alaealise

Vägivald. Foto on illustratiivne.

FOTO: pixabay.com

Kohus võttis vahi alla 17-aastase noormehe, kellele on esitatud kahtlustus nii kehalises väärkohtlemises, vargustes kui ka avaliku korra rasketes rikkumistes.

Viru maakohus võttis pühapäeval prokuratuuri taotlusel üheks kuuks ja viieks päevaks vahi alla 17-aastase noormehe, edastas Viru ringkonnaprokuratuur. Talle on esitatud kahtlustus nii kehalise väärkohtlemise, varguste kui ka avaliku korra raskete rikkumiste eest.

Kahtlustuse kohaselt viskas noormees 19. märtsil Kohtla-Järvel Ravi tänava maja juures 16-aastast noormeest kivide ja pudelitega. Lisaks kahtlustatakse teda 16. jaanuaril ja 14. veebruaril Kohtla-Järvel Kalevi tänaval toimunud õhkrelvast laskmisest. Esimese juhtumi puhul lasti õhkrelvast kolme liinibussi aknaid ning teisel juhul õhupüstolist 12-aastase poisi suunas, mille tagajärjel sai poiss kannatada.

Lisaks on vahi alla võetud noormees Jõhvis Rakvere tänava kauplusest varastanud ligikaudu 69 euro eest alkoholi.

Noormeest on varem ühel korral kriminaalkorras karistatud tingimisi vangistusega katseajaga üks  aasta käitumiskontrolliga lisakohustusega mitte tarvitada alkoholi, narkootikume, jätkata õpinguid põhihariduse omandamiseks. Lisaks on tal mitu kehtivat väärteokaristust.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Sergei Listov taotles noormehe vahistamist, sest ta muutub ühiskonnale aina ohtlikumaks ning on ammendatud kõik võimalused takistamaks tal uute kuritegude toimepanemist. Pärast 16. jaanuaril toimunud bussidesse laskmist  võeti ta vahi alla 25 päevaks.

«Äärmiselt kahetsusväärne on see, et vahetult peale arestimajast vabanemist soetas ta endale uue relva, mida kohe ka kasutas, tulistades sellega  avalikes kohtades sh teiste inimeste suunas, millega kohutavalt hirmutas neid,» lisas abiprokurör.

Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant sõnas, et noormees on politsei huviorbiidis olnud juba pikemat aega. «Kogutud tõendid näitavad, et tegu on noormehega, kes paneb toime eri liiki süütegusid, mõjutades seeläbi kogukonna turvatunnet. Noormehe teod mõjutavad üldist õiguskorda ka laiemalt, sest ta kaasab ja mõjutab teisi noori süütegusid toime panema,» lisas Kliimant.

Jaoskonna juht lisas veel, et tulenevalt eriolukorra piirangutest pöörab politsei veelgi jõulisemalt tähelepanu noorte tegevusele, püüdes erinevate võimalustega mõjutada ja tõkestada riskikäitumisega noortest tulenevaid riske.

Alaealine ei või olla vahistatud üle kahe kuu. Kuna noormees oli juba varem 25 päevaks vahi alla võetud,  siis nüüd oli kahtlustatavat võimalik vahistada tähtajaga üks kuu ja viis päeva.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles