T, 16.08.2022

Tallinn hakkab õpilastele jagama toidupakke

Postimees
Tallinn hakkab õpilastele jagama toidupakke
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toidupaki sisu (foto on illustreeriv).
Toidupaki sisu (foto on illustreeriv). Foto: Kristjan Teedema

Kolmapäevast, 1. aprillist muutub Tallinnas õpilastele koolilõuna jagamise korraldus. Selleks, et piirata inimeste vahelisi otsekontakte, saavad lapsed edaspidi kord nädalas kaasa toidupaki kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks.

«Meie ühise pingutuse tulemusena on nüüdseks sooja koolilõunat saavate õpilaste arv tõusnud juba 1600ni. Tänan nii koolijuhte kui ka toitlustajaid, kes on toidu jagamist edukalt korraldanud,» ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. «Haigus on aga salakaval ja selle võitmiseks tuleb meil viia inimeste kontaktid miinimumini. Oleme otsinud uusi lahendusi ja võimalusi, kuidas seda lastele nii vajalikku tegevust siiski jätkata. Leidsime, et optimaalseks lahenduseks on nädala aja toidupakkide jagamine. Toidupakid toimetatakse lapse kodule kõige lähemasse kooli, kust need liigse rändamiseta kätte saab.»

Toidupakid sisaldavad toiduaineid kuue päeva lõunasöökide valmistamiseks. Seekord on pakis must leib; kurk, tomat ja porgandid; õunad, banaanid ja apelsin; makaronid; juust; lihapallid; purgisupp; piim ja keefir; maisikepikesed. Edaspidi menüü muutub, et kasvav organism saaks mitmekesiseid toitaineid. Toidud valitakse toitlustajate ja terviseedenduse spetsialistide koostöös.

1. aprillil saavad paki kõik lapsed, kes ka seni on koolilõunal järel käinud. Peredel, kes edaspidi samuti lapsele koolitoitu soovivad, tuleb sellest teavitada oma kooli, kes omakorda edastab info Tallinna Haridusametile. Toidupaki kättesaamise juhiseid saavad lapsevanemad ja õpilased koolilt.

Märksõnad
Tagasi üles