Magnum: kaitsemaskid jõuavad apteekidesse järgmisel nädalal
Korraga saab osta kuni 50 maski

Kirurgimaskid

FOTO: Donat Sorokin/Donat Sorokin/TASS

Ravimite hulgimüüja Magnum teatas täna, et pühapäeval saabub neile esimene suurem partii isikukaitsevahendeid, mis sisaldab 3 miljonit kaitsemaski. Suur osa saabuvast kogusest jõuab müügile apteekidesse.

Magnum kutsub inimesi üles mõistlikkusele maskide varumisel ja rõhutab, et nii apteegis kui ka väljaspool tuleb juhinduda eriolukorra reeglitest. Magnum AS juhatuse esimehe Ahti Kallikormi sõnul hoitakse pöidlad pihus, et homne tarne kenasti kohale jõuaks.

«Loodetavasti on Eesti inimestel võimalik soetada maske apteegist järgmise nädala esimeses pooles,» selgitas Kallikorm. «Hästi oluline on mõista, et kaua oodatud maskid jõuavad küll apteekidesse, kuid maskide muretsemise hoos ei tohi ära unustada tervise hoidmist. Head inimesed, palun arvestage, et apteegis ja sellest väljaspool kehtivad kõik eriolukorra reeglid (sh 2 meetrise vahe hoidmise nõue).  Teeme koostööd ka kaubanduskeskustega, et reguleerida nõuetest kinnipidamist,» tõdes Ahti Kallikorm. Ta lisas, et maske on võimalik saada ka kontaktivabalt e-apteegist.

Selleks, et maske jätkuks võimalikult paljudele soovijatele kuni järgmise koguse saabumiseni, on ühel inimesel võimalik osta maksimaalselt üks pakk, mis sisaldab 50 maski. Ühe maski soovituslik jaehind on selle partii puhul alla 70 sendi, kuigi otsustajaks on iga apteek ise.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles