N, 2.02.2023

Politsei ja sisekaitseakadeemia droonid jälgivad Ida-Virumaal liikumispiirangute järgimist

Politsei ja sisekaitseakadeemia droonid jälgivad Ida-Virumaal liikumispiirangute järgimist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sisekaitseakadeemia aitab politseil oma droonide abil jälgida liikumispiirangute täitmist Ida-Virumaal.
Sisekaitseakadeemia aitab politseil oma droonide abil jälgida liikumispiirangute täitmist Ida-Virumaal. Foto: Sisekaitseakadeemia

Selle nädala jooksul võib kuulda ja kohata Ida-Virumaa erinevates piirkondades nii politsei kui ka sisekaitseakadeemia droone, mis jälgivad inimeste liikumispiirangute täitmist.

Õhusõidukitelt hakatakse inimesi teavitama eriolukorra meetmetest ja tuletatakse meelde, et kõigi panus nende reeglite järgimisel on äärmiselt oluline, sest ainult nii saame viiruse levikut tõkestada ja hoida enese ja teiste tervist.

Lisaks kontrollitakse eriolukorra nõuete täitmist ja rikkumiste korral suunatakse piirkonda patrull. Drooniseirete eesmärk ei ole rikkuda kellegi privaatsust, vaid viiruse kiire leviku vähendamine.

Sisekaitseakadeemia droonikeskuse juht Andres Mumma sõnul on sisekaitseakadeemia droonikeskusel operatiivselt olemas tehniline võimekus anda kaugseiredroonid kasutusse vastavalt Politseiameti vajadustele.

Seeläbi võib saada politsei- ja piirivalveameti planeerimisgrupp reaalajalise videovoo droonide vaatlusaladest ja võimalikest liikumispiirangu rikkumistest ennetamaks Covid-19 nakkuse levikut.

Märksõnad
Tagasi üles