Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2)

Ville Arike
, reporter
Copy
Breiktants on linnakultuurile omane ala ja seetõttu lülitas ROK selle olümpiaprogrammi.
Breiktants on linnakultuurile omane ala ja seetõttu lülitas ROK selle olümpiaprogrammi. Foto: Julia Rahn/Imago Images/Pressefoto Baumann/Scanpix

Eesti spordialaliitudes on aeg-ajalt ikka tekkinud sisetülisid. Tantsuliidus on praegu tavalisest keerulisemad ajad. Paar kuud tagasi peetud üldkoosolek kutsus ametist tagasi toonase alaliidu presidendi Aune Pasti ja kaks juhatuse liiget, sellele vastukäiguks on kümmekond klubi loonud uue organisatsiooni.

Past ütles Postimehele, et tal oli niikuinii plaanis tol üldkoosolekul esitada tagasiastumisavaldus, sest ta ei tahtnud enam olla Eesti Tantsuspordi Liidu (ETSL) asepresidendi Ivo Kappetiga pidevas konfliktis. Ta lisas: «Näen konflikti mitte inimeste, vaid eetiliste põhimõtete osas.»

Milleks ikkagi on vaja uut ühendust?

Kappetil on teine seisukoht: üldkoosolekul vähemusse jäänud seltskond on lihtsalt pettunud ja püüab Eesti Tantsu­spordi Ühenduse (ETSÜ) nime all teha uut alaliitu. «On kahetsusväärne, et kui üldkoosolekul ei saada toetust, otsustatakse moodustada oma alaliit. Tundub, et selles nende üritus seisneb. Samas on kõik ühendusega liitunud klubid endiselt ETSLi liikmed.»

Tagasi üles