K, 8.02.2023

FOTOD ⟩ Vanemuine ja Estonia värvuvad kriisiga võitlemise toetuseks roheliseks

Vanemuine ja Estonia värvuvad kriisiga võitlemise toetuseks roheliseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vanemuine ja Estonia värvuvad roheliseks, et toetada võitlust koroonaviirusega.
Vanemuine ja Estonia värvuvad roheliseks, et toetada võitlust koroonaviirusega. Foto: Vanemuine

Nelja Põhjamaa kultuuriorganisatsiooni koostöös valgustatakse Rahvusooper Estonia ja Vanemuise teatrimajad alates tänasest igal õhtul rohelise, lootuse värvi valgusega, et näidata üles austust ja toetust kõigile, kes kriisiga silmitsi seisavad.

Algatusega on oodatud ühinema kõik kultuuriasutused, kasutades sotsiaalmeedias teemaviidet #lightitupgreen.

Roheliseks värvumise kampaania näitab üles toetust kõigile, kes praeguses keerulises olukorras oma panuse annavad: tervishoiutöötajad, vabatahtlikud, lapsevanemad, haiguse käes kannatajad, üksikud, eakad, karantiinis olevad inimesed ja kõik ülejäänud, kelle elusid on koroonaviirus mõjutanud.

Vanemuine ja Estonia värvuvad roheliseks, et toetada võitlust koroonaviirusega.
Vanemuine ja Estonia värvuvad roheliseks, et toetada võitlust koroonaviirusega. Foto: Tanel Meos

Ettevõtmisega tahetakse rõhutada, et ehkki riigipiirid on praegu suletud, on piiride ülene koostöö ja solidaarsus olulisemad kui kunagi varem. Algatusega on oodatud ühinema kõik kultuuriasutused üle maailma, et näidata valgust tuleviku suunas – viirusega võitlemine on globaalne ning ühiselt tegutsedes tuleme sellest välja tugevamana.

«Ehkki sotsiaalne distantseerumine ei lase meil omavahel kokku saada, on väga tähtis, et me ei jääks viiruse vastases võitluses üksinda. Olen tänulik kõigile välismaistele sõpradele kultuuriväljal nende piiritu toe ja abi eest. Selle eest, et nad on kriisi ajal ühendanud jõu ja et nad jagavad häid mõtteid ja praktikaid nii lahkelt omavahel,» ütles Tampere Talo tegevjuht ja idee algataja Paulina Ahokas.

Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe lisas, et selle žestiga soovitakse tuua inimeste südamesse lootust ja valgust. «Samuti tahame anda sõnumi kõigile maailma inimestele, et kui kriis ükskord läbi saab, ootavad kultuuritegijad oma publikut avasüli tagasi,» ütles Mäe.

Vanemuise teatri juht Kristiina Alliksaar märkis, et roheline sümboliseerib lootust ja harmooniat ning just seda me soovimegi kõigile inimestele, kus iganes nad viibivad ja milline tahes on nende praegune olukord.

«Mõnel pool maailmas tähistab roheline värv ka muutusi. Kriis on juba praegu nõudnud kõigilt palju loomingulist lähenemist. Oleme veendunud, et ootamatute probleemide lahendamine ja ühiskondlikud uuendused saavad toimuda vaid kultuuri ja kunstide toel,» ütles Alliksaar.

Märksõnad
Tagasi üles