Oma õiguste eest võitlevad tudengid hakkavad Toompeal poliitikuid tervitama

Tudengid on ka varem aktiivselt enda eest seisnud. Aasta tagasi jälgiti riigikogus toimunud õppelaenude hüvitamise taastamise arutelu.

FOTO: Toomas Huik

Tudengiesindajad otsustasid reedesel kriisikoosolekul, et nad asuvad tudengisõbraliku kõrgharidusreformi käivitumiseks järgmise nädala alguses hommikuti Toompeal poliitikuid tervitama ja tuletavad neile meelde oma seisukohti valmiva reformi suhtes.

Üliõpilased jätkavad laiapõhjalisi tegevusi kuni reformieelnõu lõpphääletuseni, teatas Eesti Üliõpilaskondade Liit. «Teeme seda selleks, et saadikud ei unustaks, et ootame oma tuleviku suhtes otsuseid. Tahame, et neis otsustes arvestataks ka tudengite soovidega,» sõnas liidu esimees Eimar Veldre.

Tudengid ootavad riigikogus esindatud erakondadelt selgeid seisukohti enne neljapäevast kultuurikomisjoni istungit. «See oleks eeldus dialoogiks ja võimalikeks kokkulepeteks. Hetkel meie seisukohtadega arvestatud ei ole,» tõdes Veldre. «Kuid kellele seda reformi siis õigupoolest tehakse?» küsis ta retooriliselt.

Üliõpilasesindajad asuvad riigikogu liikmetega ka isiklikult suhtlema, et kõrgharidusreformi teema jõuaks iga rahvasaadikuni ning tudengite seisukohad ja ootused oleksid riigikogule tervikuna selged.

Riigikogu kultuurikomisjon arutab kõrgharidusreformi eelnõud 12. jaanuaril, pärast mida saadetakse see riigikogu suurde saali hääletusele. «Poliitikutel on veel aega kuulata neid, kellele reformi tehakse. Praegune kava ei ole küll see tasuta kõrgharidus, mida valimistel lubati,» tõdes Veldre.
 

Tagasi üles
Back