R, 2.12.2022

Tõnis Mölder: sotsiaalmaksu kärpel oleksid karmid tagajärjed

NN
Tõnis Mölder: sotsiaalmaksu kärpel oleksid karmid tagajärjed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tõnis Mölder.
Tõnis Mölder. Foto: Eero Vabamaegi

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder märkis, et ta mõistab teenusmajanduse koja poolt valitsusele saadetud ettepanekut peatada sotsiaalmaksukohustus vähemalt kolmeks kuuks, kuid antud olukorras oleksid sellel karmid tagajärjed.

Teenusmajanduse koda teatas möödunud nädalal, et viis liikmesettevõtete seas läbi küsitluse, et kaardistada teenusmajanduse ettevõtete tänast majanduslikku olukorda ning ootusi. «Sellest tulenevalt on teenusettevõtete kõige tõsisem probleem tänases majanduskeskkonnas kiire vabade finantsvahendite vähenemine. Valdav enamus märkis, et peamine meede, mis tervikuna kõikidele ettevõtetele suudaks kriisis abi pakkuda, on sotsiaalmaksu peatamine vähemalt kolmeks kuuks,» märkis koda.

«Sotsiaalmaks on sihtotstarbeline maks, millest laekuv raha läheb tervishoidu ja pensionite maksmiseks,» lausub keskerakondlane ja sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder. «Praeguses eriolukorras on märkimisväärselt suurenenud kulutused tervishoiu valdkonnas ja rahastuse vähendamine ei tule kõne allagi. Samuti oleks vastutustundetu hakata kärpima pensione, mis alates 1. aprillist erakorraliselt tõusid.»

Mölder lisas, et nii suure maksuerandi tegemine ühele sektorile oleks ebaproportsionaalselt suur. Tema sõnul pakub teenusmajandussektorile leevendust Eesti Töötukassa pakutav tööturuteenus vähenenud töötasu toetamiseks, mille kogumaht on 250 miljonit eurot. «Toetust makstakse iga toetust vajava töötaja kohta ühes kuus kuni 1000 eurot brutosummana ning toetust saab iga kvalifitseeruv tööandja kasutada kahe kuu osas perioodil märtsist kuni maini. See on märkimisväärne abi,» selgitas Mölder.

Märksõnad
Tagasi üles