Põlvamaal Abissaare külas hukkusid täna päeval juhtunud liiklusõnnetuses 27-aastane mees ja 23-aastane naine. Õnnetuses sai viga kaks autos olnud inimest, kellest ühe seisund on raske. 

Esialgse info järgi sõitis sõiduauto BMW suurel kiirusel mööda teisest autost, kui BMW juht kaotas masina üle kontrolli ning sõitis teelt välja kraavi vastu puud.

Õnnetuse tagajärjel hukkusid BMWd juhtinud 27-aastane mees ja tagaistmel olnud 23-aastane naine. Kaks kaasreisijat, 22-aastane mees ja 18-aastane naine said õnnetuses vigastada ning nad viidi Tartu Ülikooli Kliinikumi. Praegu teadaolevalt on üks viga saanutest raskes seisus.

BMW juhil oli vastava sõidukikategooria juhiluba. Mõlemad esiistmel istunud mehed olid turvavööga kinnitatud, kuid õnnetuspaigas viitas kõik sellele, et tagaistmel istunutel turvavööd kinnitatud ei olnud.

Häirekeskus sai Abissaare külas Saverna-Pilkuse maanteel juhtunud liiklusõnnetusest teate kell 11.48. 

«Juhi joobe kohta annab täpsemad vastused ekspertiis. Samas on ta varemalt olnud politsei huviorbiidis seoses juhtimisõiguseta juhtimise, joobes juhtimise ja kiiruse ületamisega,» rääkis Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kristjan Tommingas.

Sündmuskohal olid õnnetuse hetkel teeolud head. Samas selgitas politsei, et BMW-l olid all rehvid, mis olid viimase piirini kulunud.

«Liikluses on alati tähtis valida sobiv sõidukiirus ning olla tähelepanelik. Möödasõit on üks ohtlikumaid manöövreid üldse, mistõttu ei tasu enda võimeid juhiroolis istudes üle hinnata. Möödasõiduks tuleb valida teelõik, kus nähtavus on hea ning veenduda, et manöövriga ei tekitataks täiendavat ohtu endale ja teistele liiklejatele,» lisas Tommingas.

Liiklusõnnetuse asjaolud ja põhjused selgitab välja kriminaalmenetlus.

«Kahte noort inimest see tagasi ei too, ent kriminaalmenetlus annab vastuse küsimusele, mis viis nii raske õnnetuseni. Selgitame välja, kas juht oli kaine ning milline oli sõidukiirus õnnetuse hetkel,» sõnas Lõuna Ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Triin Tumala.