Tallinki suuruselt teine omanik on suur multimiljardifond (4)

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Copy
Tallinki suuruselt teine omanik on arenevatele turgudele spetsialiseerunud erakapitaliinvesteeringute grupp The Rohatyn Group.
Tallinki suuruselt teine omanik on arenevatele turgudele spetsialiseerunud erakapitaliinvesteeringute grupp The Rohatyn Group. Foto: Mihkel Maripuu

Kaheksa aastat tagasi sai arvestatava osa Tallinkist endale fond, mis on algusest peale lubanud olla investorina aktiivne muutuste tooja.

Selle eelmäng toimus seitse ja pool aastat tagasi, 2012. aasta 13. detsembril, kui Tallink teatas börsile, et Läänemere suurima laevakompanii suuromanikud Infortar ning välisfondid Firebird ja Amber Trust müüsid börsivälise tehinguga kokku 59 miljoni euro eest aktsiaid Baltic Cruises Holdingu nimelisele ettevõttele. Lisaks müüsid – või tegelikult ilmselt andsid – kõik oma Tallinki aktsiad Baltic Cruisesile kaks ühe maailma suurema finantsgrupi Citigroupiga seotud investeerimisfondi.

Tehingute tulemusena omandas Baltic Cruises 15,73 protsenti Tallinki aktsiatest, tõustes sellega suuruselt teiseks aktsionäriks.

Tagasi üles