Politsei pidas kinni Kuusalu vallas 46-aastast meest tulistanud naise

Püstol.

FOTO: Toomas Huik

18. mai õhtul sai politsei teate tulistamisest Kuusalu vallas eramajas. Politseinikud pidasid sündmuskohal kahtlustatavana kinni 44-aastase naise. 

Tulistamises sai üliraskelt viga tuntud laskeinstruktor Martin Bahovski. Tema vend Erkki Bahovski kinnitas, et kannatanu on praegu haiglas väga raskes seisundis.

Esmaspäeva õhtul kella 18.40 ajal tulnud teatele reageerinud kiirabi leidis majast üliraskes seisundis 46-aastase mehe, kes viidi haiglasse. Mehega koos samas majas viibinud 44-aastane abikaasa peeti politseinike poolt tulistamises kahtlustatavana kinni. Naine oli kinnipidamise hetkel alkoholijoobes, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Teisipäeval tegid kriminaalpolitseinikud juhtunuga seoses erinevaid menetlustoiminguid ning leidsid samast majast laskemoona ja tulirelvi.

Menetlust juhtiva vanemprokurör Katrin Paesoo sõnul esitati kinnipeetud varem kriminaalkorras karistamata naisele kahtlustus tapmise katses. «Käimas on esmased menetlustoimingud, et koguda piisavalt infot, et otsustada, kas on alust taotleda naise vahistamist. Hetkel on teada, et nii naine kui mees omavad relvaluba ja seaduslikke relvi. Küll aga on selgitamisel, millisest relvast tulistati ning kas majas oli ka ebaseaduslikke tulirelvi või laskemoona. Uurimise eesmärk on teha selgeks kõik asjaolud, mis sedavõrd raske teoni viisid,» sõnas Paesoo.

«Eileõhtune juhtum on väga kurb kooslus alkoholist ja lahtiselt hoitud laetud tulirelvast ja laskemoonast. Kahjuks näeme oma töös liiga tihti seda, et alkoholi tarvitamine võib viia väga raskete tagajärgedeni, olgu siis põhjuseks tahtlik vägivald või õnnetusjuhtum,» sõnas Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.

Juhtunu kohta on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku sätete alusel, mis käsitlevad tapmise katset. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles