Kalju kaotas punkte, õiged mängud algamas

Ville Arike
Paide meeskond oli ainus, kes suutis eelmisel nädalal koduväljakul võita.
Paide meeskond oli ainus, kes suutis eelmisel nädalal koduväljakul võita. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpalli meistriliiga sai pärast koroonapausi eelmise nädalaga stardipakkudelt taas minema ning ainsana pole veel punkte kaotanud FCI Levadia. Nädalavahetusele samuti täiseduga vastu läinud Nõmme Kalju pidi kodusel Hiiu staadionil tunnistama uustulnuk Legioni 2:1 paremust.

Levadia ise jäi Viljandis sealsest Tulevikust poolajaks 0:1 taha, kuid pärast vaheaega asuti kümmekonna minutiga juhtima ja lõpuks võideti 3:1. Eelmises voorus Tartu Tammekaga punktid poolitanud tiitlikaitsja FC Flora oli Narvas suures hädas sealse Transiga. Mõlemapoolsete kingituste järel näitas tabloo seisu 2:2. Lõpuks otsustas võitja saatuse floralase Henri Järvelaiu 88. minutil teele saadetud superpomm – 3:2.

Nädala keskel Tuleviku otsa komistanud Paide ei lasknud end teist korda järjest üllatada ja oli Kuressaarest üle 2:0 – tegemist oli kodumeeskondade ainsa võiduga pärast pausi! Sama tulemus sündis Tartus, kus Kalev alistas mõningase üllatusena Tammeka.