Koroonapandeemia tõmbas kliimaprotestidele pidurit, ent koos piirangute lõdvendamisega naasesid, maskid ees, ka meeleavaldajad. Eelmisel nädalal avaldati Düsseldorfis meelt uue kivisöe-elektrijaama avamise plaani vastu. Saksamaa on lubanud aastaks 2038 kivisöest elektritootmise lõpetada.
Koroonapandeemia tõmbas kliimaprotestidele pidurit, ent koos piirangute lõdvendamisega naasesid, maskid ees, ka meeleavaldajad. Eelmisel nädalal avaldati Düsseldorfis meelt uue kivisöe-elektrijaama avamise plaani vastu. Saksamaa on lubanud aastaks 2038 kivisöest elektritootmise lõpetada. Foto: Imago Images/manngold/scanpix

Viiruspuhang tõukas kliimakriisi põletavaimate probleemide esikohalt hoobilt kõrvale ja andis hoogu üleskutsetele unustada rohelisse tulevikku investeerimine, et pühenduda hoopis vana majanduse kiirele kriisijärgsele ülesehitamisele. Esile on kerkinud küsimus, kas pandeemia võib tähendada Euroopa ambitsioonikast rohelisest kokkuleppest loobumist.

«See oht on olemas, sest on valitsusi, kes tahavad roheleppest loobuda,» sõnas Postimehele Euroopa Parlamendi roheliste fraktsiooni kaasjuht Ska Keller.