Keskerakonna kahtlase annetaja juhtum liigub prokuratuuri
Täiendatud kahtlase annetaja kommentaariga!

Keskerakonna kontor Tallinnas.

FOTO: Tairo Lutter

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon saadab prokuratuurile uurimiseks Keskerakonnale hiljuti tehtud skandaalse annetuse materjalid, sest kahtlustab tankisti kasutamist, kirjutas teisipäeval Äripäev.

ERR kirjutas aprillis, et Keskerakond kogus esimeses kvartalis rahalisi annetusi 108 705 eurot, sellest 50 000 eurot annetas vähetuntud ettevõtja Jana-Helen Juhaste.

Kolmapäeval, 27. mail vastas Juhaste, et Keskerakonnale üle kantud 50 000 euro suurune annetus on tehtud tema isiklikest vahenditest. «Soovisin toetada Keskerakonna maailmavaadet ja olen ka esitanud avalduse Keskerakonnaga liitumiseks. Olen tagasihoidlik inimene ega soovi avalikkuse tähelepanu, kuid teen kindlasti koostööd õiguskaitseorganitega,» märkis Jana-Helen Juhaste.

Suurima annetuse teinud Juhaste pole aga ise Keskerakonna liige, vaid äriregistri andmetel hoopis EKRE liige. Kui ERR-i venekeelne portaal Rus.err.ee selle kohta Juhastelt aru päris, vastas ta, et kuulumine EKRE-sse tuleb talle üllatusena.

ERJK küsis maksu- ja tolliametist välja andmed Juhaste kolme aasta tulude kohta ning tulud on olnud liiga väikesed annetuseks, mille ta tegi, kirjutab Äripäev.

«Maksuameti andmed näitasid, et isiku tulud on kaunis väikesed,» sõnas komisjoni aseesimees Kaarel Tarand, kuid ei soostunud ajalehele ütlema, millisesse suurusjärku need aastate lõikes on Juhastel jäänud.

Äriregistri andmetel on Juhaste ettevõtete Tarkoris OÜ ja Telekomehitus OÜ juhatuse liige. Neist esimene on koristusfirma ja teine tegeleb telekommunikatsiooni kaablite paigaldusega. Mõlema ettevõtte juriidiline aadress on Tartus.

Tagasi üles