Skip to footer
Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Mark Soosaar: väikesaarel luku taga (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mark Soosaar.

Lahmivatest otsustest ja poliitilisest kemplemisest kirjutab filmimees Mark Soosaar Manijast.

Pärast kuue saarvalla (Saaremaa, Muhu, Hiiumaa, Ruhnu, Kihnu, Vormsi) lukkulöömist helistas mu kauaaegne kaasteeline Toompealt ja küsis, mida teha Manijaga? See oli Jüri Ratas, kes tahtis teada saarerahva arvamust.

Oli laupäeva hilisõhtu, infot olukorra kohta üsna vähe. Kas paluda saarevanemat rahvas kokku kutsuda? Peaministril oli kiire, kriisikomisjon istus parajasti Stenbocki majas. Soovitasin küsida meedikutelt, näiteks meie perearstilt Madis Veskimäelt. Temal ju kolmekümne Manija inimese tervisepildid arvutis ning üks Eesti kõige paremini varustatud terevisekeskuseid Tõstamaal käe-jala juures.

Pühapäeva keskhommikuks oli Manija seitsmenda saarena lukku löödud. Imestama pani vaid see, et meie tohtri poole ei pöördunud ükski otsustaja ning meist suuremate kogukondadega Pranglit ega Piirissaart ei lukustatud.

Kommentaarid (1)
Tagasi üles