Liiwi Heliisis salaviina villinud grupp läheb kohtusse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Salaalkohol

FOTO: Maksu- ja tolliamet

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse kuut Viljandi ja Pärnu elanikku kuulumises kuritegelikku ühendusse, mis villis ja müüs salaalkoholi.

Salaalkohol

FOTO: Maksu- ja tolliamet

Salaalkohol

FOTO: Maksu- ja tolliamet

Salaalkohol

FOTO: Maksu- ja tolliamet

Süüdistuse kohaselt tegeles kuritegelik ühendus ajavahemikul 2008. aasta algusest kuni 2010. aasta 18. juunini mittelubatud alkoholi tootmise ja müümisega.

Süüdistuse kohaselt korraldati ajavahemikul jaanuar 2008 kuni juuni ASi Liiwi Heliis territooriumil müümise eesmärgil salaviina valmistamist ja villimist. Salaviina toimetati Viljandimaalt Pärnusse ning müüdi erinevatele inimestele.

«Klientuuri moodustasid nii kohalikud elanikud kui ka suvepealinnas puhkavad turistid,» kommenteeris kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtinud Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Ene Timmi.

Eestis ja Soomes toimunud läbiotsimiste käigus avastati üle 500 liitri salaviina, mis oli süüdistuse järgi toodetud ASis Liiwi Heliis. Kogutud andmetele tuginedes võib väita, et süüdistatavad teenisid kuritegelikku tulu vähemalt üle 64 000 euro.

Kohtueelse menetluse käigus on tuvastatud, et salaalkoholi ebaseadusliku käitlemisega tegelenud ühendusse on kuulunud vähemalt kuus inimest. «Igaühel neist oli oma kindel roll, millest tulenevalt saab süüdistatavaid kuritegelikuks ühenduseks pidada,» kommenteeris Timmi.

Kuuest süüdistatavast on üks varem kriminaalkorras karistatud alkoholi ebaseadusliku tootmise eest. Kaks süüdistatavat olid kuritegude toimepanemise ajal ASi Liiwi Heliis töötajad.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi maksu- ja tolliameti uurimisosakonna Lääne talitus.

Selle aasta suvel esitas AS Liiwi Heliis kohtule pankrotiavalduse, mille alusel kuulus äriühing likvideerimisele.
 

Tagasi üles