Tallinna Arte gümnaasiumi hoone sai nurgakivi

FOTO: Tallinn.ee

Esmaspäeval sai nurgakivi aadressil Vilde tee 62 asuv Tallinna Arte gümnaasiumi hoonele, mille rekonstrueerimine läheb maksma 14,5 miljonit eurot.

«Kuna Arte gümnaasiumi õppesuundade hulgas on ka keskkonna- ja spordisuund, saab kool suure spordihoone, mis on nii mõõtmetelt kui ka võimalustelt võrreldav kahe normaalmõõdus võimlaga. Lisaks tulevad hoonesse maadlus-, jõu- ja aeroobikasaal ning täielikult rekonstrueeritakse kooli staadion,» märkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev pressiteates.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul suureneb hoone kasulik pind ligi 2500 ruutmeetri võrra, kasvades enam kui 10 500 ruutmeetrini. «Remonditud hoones saab olema 45 klassiruumi, sealhulgas väliõppeklassid, laienevad söökla ja ujula abiruumid,» sõnas ta.

Samuti uuendatakse kõik kommunikatsioonid, nagu vesi-kanalisatsioon, ventilatsioon, küte ja sideühendused, samuti elektrisüsteemid koos valgustusega, rajatakse ka uus drenaažisüsteem hoonele ja staadionile.

Praeguseks on vana koolihoone lammutustööd lõppenud ning alustatud on juurdeehitiste vundamentide rajamisega. Rekonstrueerimistööde projekteerija on Eesti Ehitusprojekt OÜ ning ehituse peatöövõtja AS Merko Ehitus Eesti, omanikujärelvalvet teostab Sweco EST OÜ.

Hoone ehitus lõpeb järgmise aasta suvel.

Tagasi üles