Pakosta: Estonia väljub kogu loost tugevamana

Liisa Pakosta.

FOTO: Konstantin Sednev

Võrdsete võimaluste voliniku Liisa Pakosta hinnangul väljub rahvusooper Estonia peadirektori Aivar Mäega seotud skandaalist tugevamana kui teater enne oli, kuna teatri fookuses on täiendada töökorraldusreegleid. 

«Tänast teatri nõukogu otsust saab ainult kiita. Nende fookuses selle otsuse järgi on selged sammud selleks, et igale rahvusooper Estonia töötajale tagada pikaks ajaks selged reeglid, selge töörahu. Just see, mille jaoks kogu see regulatsioon ju mõeldud on, et inimesed saaksid tööl käia ilma, et nad peaksid kartma ahistamist, ja kui midagi juhtub, kui on mingi kahemõtteline asi, siis nad teaksid, kuidas see protsess edasi läheb, kuidas nad midagi kaotamata saavad oma õiguse jalule seada,» rääkis Pakosta «Aktuaalsele kaamerale». 

Tema sõnul väjuba teater toimuvast palju tugevamana ja palju paremini, sest et otsus nende töökorraldusreeglite täiendamiseks on tehtud. 

«Igas suuremas organisatsioonis ikkagi peaks see olema ära kirjeldatud, et kui on mingi arusaamatus, kui inimest midagi häirib, siis kuidas ta saab sellest diskreetselt teada anda ja kuidas see asi viisakalt ja kenasti lahendatakse nii, et inimene saab oma tööd rahulikult jätkata,» märkis Pakosta, lisadess, et sellised reeglid peaksid igas suuremas ja vähemalt ka keskmises organisatsioonis olemas olema.

Tagasi üles