Homsest saab regionaalhaiglas viibivaid patsiente külastada

Põhja-Eesti Regionaalhaigla PERH.

FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Covid-19 epidemioloogiline olukord on paranenud ja arvestades terviseameti soovitusi leevendab regionaalhaigla neljapäevast seniseid külastuspiiranguid.

Haigla peauksest sisenemisel ei tule enam läbida tervisekontrolli ja küsitlust ning kaitsemaskide kandmine haiglaruumides ei ole enam kohustuslik. Samuti lubatakse alates homsest, 9. juulist, külastada haiglas viibivaid patsiente.

Regionaalhaigla juhatuse liikme, haigla ülemarsti Peep Talvingu sõnul on Eestis koroonaviiruse levik kontroll all ning haigla teeb kõik endast oleneva, et tagada patsientide ohutus ning vähendada Covid-19 nakatumise riski. «Siiski soovin rõhutada, et nakkusoht ei ole veel kadunud ja palun kõigil panustada haiguse ennetusse, märksõnadeks on siinkohal teadlikkus ja järjepidev infektsioonikontroll. Oluline on igaühe panus, et Covid-19 haigusesse nakatunute arv püsiks jätkuvalt langustrendis,» märkis ta. 

Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko sõnul on haigla leevendanud mitmeid piiranguid. Homsest lõppeb patsientide külastuskeeld. «Taas saab haiglaravil viibijaid külaskäiguga rõõmustada, kuid viirushaiguste sümptomite korral on patsientide külastamine rangelt keelatud. Haigena jääge koju – nii kaitsete nii enda kui teiste tervist,» rääkis Gaidajenko. 

«Jätkuvalt tuleb hoolikalt jälgida ennetusmeetmeid – käsi desinfitseerida või korralikult pesta, järgida köhaetiketti, vältida mustade kätega näo katsumist ja hoida ohutut distantsi,» märkis ta.

Tagasi üles