Prokuratuur küsib «Kodutunde» tootja juhtumis Kanal 2-lt lisaandmeid

Kristi Loigo

FOTO: Kanal 2

Põhja ringkonnaprokuratuur küsib Kanal 2-lt lisaandmeid otsustamaks, kas käivitada menetlus produktsioonifirma Õuetuba OÜ, MTÜ Kodutunne ja nende ühingute juhatuse ainuliikme Kristi Loigo suhtes. 

«Kristi Loigo väidetava ebaseadusliku tegevuse uurimiseks esitatud kuriteokaebuse läbi vaatamisel pidasime politseiga vajalikuks küsida kuriteokaebuse esitajalt lisaandmeid ning nende laekumisel otsustame kriminaalmenetluse alustamise,» ütles prokuratuuri pressiesindaja Marie Aava BNS-ile. 

Kriminaalmenetluse seadustik võimaldab pikendada menetluse alustamise otsustamise tähtaega 10 päeva võrra, et koguda täiendavat infot menetluse alustamise otsustamiseks.

Juuni lõpus esitas Kanal 2 produktsioonifirma Õuetuba OÜ, MTÜ Kodutunne ja nende ühingute juhatuse ainuliikme Kristi Loigo kohta õiguskaitseorganitele kuriteoteate. Kanal 2-l tekkis laekunud vihjete põhjal kahtlus, et teleprojekti «Kodutunne» kogutud annetused ei ole läinud täies ulatuses sihtotstarbeliselt heategevuseks ning tegemist võib olla kuriteoga.

«Teleprojekti «Kodutunne» tootja teleprodutsent Kristi Loigo ei ole suutnud Kanal 2-le esitada andmeid, mis kahtlused ümber lükkaks ja sellega seonduvalt oli Kanal 2 sunnitud esitama asjaolude välja selgitamiseks politseile kuriteoteate,» edastas AS Postimees Grupp, mille alla kuulub ka Kanal 2.

19. juunil kommenteeris Loigo Postimehele, et «Kodutunde» kohta esitatud väited ja etteheited on alusetud.

Tagasi üles