Maanteemuuseum tähistab Lada 50. sünnipäeva paraadiga

BNS
Copy
Lada Ride.
Lada Ride. Foto: Lilli Tölp

Laupäeval tähistab maanteemuuseum omaaegse populaarseima automargi Lada 50. juubelit ning sünnipäeva puhul toimub paraad, kuhu on oodata üle 100 masina.

25. juulil täituvad maanteemuuseumi välialad nostalgiliste masinate ja mälestustega. Pidupäeva puhul on kokku tulemas sadakond Lada juhti kõikjalt Eestist ja näha saab nii tänapäevaseks tuunitud neljarattalisi kui originaalseisukorda taastatud pärleid.

Ladade masstootmise algusega 1970. aastatel pidi lõppema krooniline sõiduautode puudus Nõukogude Liidus. Ladast sai keskklassi jaoks kauaoodatud pereliige, mis pakkus võimalust reisida, veeta nädalalõppe ja teha sisseoste.

«Hoolimata kõrgest hinnast ja autoostu järjekordadest, oli Žiguli nõukogude autokultuuri mõjukaim masin, mille massiline tootmine muutis unistuse eraautost palju kättesaadavamaks,» selgitas tollast Lada fenomeni maanteemuuseumi kuraator Paavo Kroon.

Lada päev algab Ladade paraadiga Ihamarust Varbusele. Paraadile on oodatud kõik selle automargi esindajad, kel soov oma töökorras Lada sel päeval sõitma viia. Külastajate abiga selgitatakse paraadil osalenud masinate seast välja kolm imetlusväärseimat sõidukit. 

Paraadi toimumisele aitavad kaasa Lada Ride, Eesti Ladaklubi ja Levatek. Päeva teevad põnevaks MTÜ Meeste Garaaž ja saate «Žiguliga idablokis» meeskond.

Lada päevaga tähistab maanteemuuseum ühtlasi oma 20. sünnipäeva.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles